Atgriezties pie raksta

VPII "Dzīpariņš" piedalās starptautiskā projektā "Busy bee" Foto

Jau otro gadu VPII "Dzīpariņš" īsteno Erasmus+  projektu "Busy bee". Projekta ietvaros šonedēļ Ogres "Dzīpariņā" viesojās projekta partneri no Lietuvas, Igaunijas, Islandes un Zviedrijas.

VPII "Dzīpariņš" vadītāja Iveta Valaine skaidro, ka projekta nosaukums "Busy bee" (latv. - aizņemtā bite) simboliski nozīmē "bērni kā bitītes" un "bērnudārzs kā bišu strops", projekta mērķis ir izpētīt un iepazīstināt bērnus ar visā pasaulē aktuālām tēmām, tādām kā daba, ekoloģija un laikapstākļi.


"Projekts tiek īstenots pa posmiem, katrā no tiem visi projekta dalībnieki strādā ar noteiktu tēmu un uzdevumiem. Šajā posmā "Dzīpariņa" audzēkņi gatavoja kalendārus un novēroja laikapstākļu izmaiņas katru dienu, audzēja kartupeļus un citus dārzeņus, stādīja garšaugus. Septembrī bērni veica vispatīkamāko darbu – novāca ražu," stāsta I.Valaine, piebilstot, ka šajos procesos tiek iesaistīti arī vecāki, kopīgi ar bērniem veicot dažādus labiekārtošanas darbus bērnudārzā, apgūstot jaunas zināšanas par atkritumu šķirošanu.


I.Valaine norāda, ka projekta ietvaros pedagogi strādā ar noteiktām tēmām, dodas pieredzes apmaiņas braucienos viens pie otra un ciemošanās reizēs dažādās aktivitātēs tiek iesaistīti arī audzēkņi.


Šonedēļ projekta partneri viesojas Ogrē – viņi sniedza prezentācijas par to, kā veicies ar projektā izvirzīto uzdevumu veikšanu šajā posmā, iepazinās ar VPII "Dzīpariņš" darbību, uzzināja vairāk par izglītības sistēmu Latvijā, kā arī Ogres novadā.


Vizītes laikā viesi apmeklēja Ogresgala pirmsskolas izglītības iestādi "Ābelīte", kur uzzināja par eko programmu, apskatīja arī skaistākās vietas Ogrē, īpašu sajūsmu par mūsu skaistās pilsētas dabu pauda projekta partneri no Islandes. Vizītes ietvaros projekta dalībnieki kopā ar VPII “Dzīpariņš” audzēkņiem devās uz Ogres Zilajiem kalniem, veicot dabas pētījumus un piedaloties dažādās aktivitātēs. Mazākie pārgājiena dalībnieki dabas parkā satika rūķi, kurš bija sarīkojis vairākas spēles.


Vizītes laikā ārzemju pedagogi devās ekskursijā uz Rīgu, kā arī uz Tērvetes dabas parku, kur viņus sagaidīja rūķi ar dažādām aktivitātēm. Bērni izgatavoja priekšmetus no koka, piedalījās tēju un ogu degustācijās, kā arī rotaļās. Šodien bija projekta dalībnieku vizītes noslēguma diena – projekta dalībnieki piedalījās nodarbībās bērnudārzā, kopā ar audzēkņiem cepa maizes kukulīšus un pulcējās kopā, lai dalītos iespaidos par šajā nedēļā redzēto.


I.Valaine informē, ka nākamā projekta partneru tikšanās notiks Islandē nākamā gada februārī. Līdz tam projektā "Busy bee" iesaistītie partneri savās pirmsskolas izglītības iestādēs īstenos uzdevumus, kas saistīti ar tādu tēmu kā ūdeņi un tiksies, lai pārrunātu gūto pieredzi.


I.Valaine saka īpašu paldies projekta koordinatorei Lāsmai Jakušinai, VPII "Dzīpariņš" pedagoģēm Solvitai Brutānei, Karmenai Aleksandrovičai un Inetai Putniņai, Ogres Vēstures un mākslas muzejam un Ogres tehnikumam par atbalstu un palīdzību projekta īstenošanā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44926

2019. gada 12. oktobrī, 12:41, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet