Atgriezties pie raksta

ONKC atjaunotajā Lielajā zālē izskanējis pirmais koncerts Foto

12.oktobrī Ogres novada Kultūras centra atjaunoto Lielo zāli koncertā "Dzīve kā kino. Kino kā dzīvē" ieskandināja pasaulslavenu latviešu mūziķu trio – Andrejs Osokins, Margarita un Kristīne Balanas.

Ogres pilsētas svētkos augusta nogalē par vienu emocionālākajiem pasākumiem kļuva koncerts "Dzīve ir kino", kurā īpaši izveidota Ogres festivāla orķestra un solistu priekšnesumā izskanēja skaistākās latviešu kino melodijas. Savukārt "Dzīve kā kino. Kino kā dzīvē" bija kā skaists turpinājums vasarā piedzīvotajiem brīžiem. 


Kino mūzikas koncertā klausītāji varēja izdzīvot cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai.


Pasaules atzinību iemantojušie mūziķi - čelliste Margarita Balanas, vijolniece Kristīnes Balanas un pianists Andrejs Osokins satikās studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos, bet Kino mūzikai veltītā programma bija trio pirmā koncertsērija Latvijā.


Ogres novada Kultūras centrā noslēdzās mākslinieku kopīgi veidotās Kino mūzikai veltītās programmas koncertsērija Latvijā. Šī programma Latvijā vēl tika atskaņota Rūmenes muižas jaunajā koncertzālē, Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" un Ventspils koncertzālē "Latvija". 


A.Osokins koncerta noslēgumā uzsvēra, ka pirmo reizi ONKC Lielajā zālē notika akustiskais koncerts: "Šodien mēs jums spēlējām no sirds un bez mikrofoniem. Ogrē tagad ir atjaunota Lielā zāle, kur var notikt visdažādākie pasākumi. Mēs parādījām Lielās zāles iespējas – rīkot muzikālus pasākumus ar video projekcijām un teatrāliem elementiem."


ONKC direktore Antra Purviņa pateicās māksliniekiem, ka viņi iedrošinājuši kultūras centra darbiniekus rīkot šādu koncertu. "Tas ir liels pārsteigums un atklājums mums visiem, ka Lielajā zālē iespējams rīkot augstvērtīgus akustiskos koncertos. Līdz šim visi koncerti notika ar apskaņošanu, bet šodien Lielās zāles akustika uzmirdzēja visā krāšņumā," atklāja A.Purviņa.


Pēc koncerta A.Purviņa sacīja paldies Ogres novada pašvaldībai, speciālistiem un Ogres novada Kultūras darbiniekiem par ieguldījumu Lielās zāles atjaunošanā.


"Pašvaldība ir ļoti daudz darījusi Ogres novada Kultūras centra labā, bet tas nebūtu iespējams bez deputātu atbalsta, kuri izpratuši kultūras nozīmi. Ogrē ir kultūras centrs, un centrā mums ir kultūra. Mūsu mērķis, lai Ogres novada Kultūras centrs būtu kā magnēts, kas pievelk apmeklētājus gan no tuvākajiem novadiem, gan no Rīgas. Mēs vēlamies viņus aicināt pie mums baudīt kultūru, iepazīt pilsētu, un varbūt kādreiz arī kļūt par ogrēniešiem," sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44930

2019. gada 13. oktobrī, 00:29, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Agro Invest • 2019. gada 17. oktobrī, 16:33
PERSONAS AIZDEVUMS AGRO INVEST Ar 3% procentu likmi jums ir iespēja iegūt aizdevumu no 5000 līdz 10 000 000 eiro, lai realizētu savus dzīves projektus. Agro Invest personīgais aizdevums ir paredzēts, lai palīdzētu realizēt savus lauksaimniecības projektus. Tas var būt ceļojums, mājas atjaunošana vai pat automašīnas pirkšana, rēķinu un parādu apmaksa, uzņēmuma dibināšana. Veiciet pieprasījumu pa e-pastu: agro.invest7finan@gmail.com Cump / sveiks
maija • 2019. gada 14. oktobrī, 19:58
Koncerts bija izcils, man viss patika. Galvenais, ka beidzot nekas nebija pievienots pie mikrofoniem. Viss bija dzirdams un varēja normāli uztvert mūziku. Vēlams arī turpmāk pēc iespējas mazāk izmantot šīs skaņu pastiprinošās ierīces.
Ūva • 2019. gada 14. oktobrī, 19:14
Nu gan! Mūzika skumja, bēru noskaņa.... Skumjas varbūt ir viens no skaistākajiem Dieva darbiem - skumjas, spēja just, radīt un mīlestība. Tas viss bija. Turklāt tēma - cilvēka dzīve mūzikā! Ļoti skaists, izjusts koncerts. Paldies rīkotājiem un mūziķiem. Lai biežāk tāds pārdzīvojums!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet