Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolas audzēkņu zīmētās atklātnītes ar pagastu skatiem dāvinās novada viesiem Foto

"Zaļā prakse", kuras laikā Ogres Mākslas audzēkņi dodas zīmēt un gleznot dabā, ir jau pierasta lieta, bet pirmo reizi tās laikā īstenots unikāls projekts – jaunie mākslinieki radījuši atklātnīšu komplektu ar Ogres novada pagastu skatiem.

"Vasarā ar audzēkņiem apceļojām četrus pagastus – Ogresgalu, Ķeipeni, Meņģeli, Taurupi. Projekts tika īstenots sadarbībā ar Ogres Tūrisma informācijas centru. Pirms tam šajās vietās veica izpēti Vidzemes Augstskolas Tūrisma studiju virziena studenti, kuriem bija dots uzdevums apsekot Ogres upes ieleju. Mēs devāmies pa viņu pēdām. Viņi pētīja, mēs zīmējām," stāsta Ogres Mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Signe Kraukle.


Projekta rezultātā tapis desmit atklātnīšu komplekts, kā arī 14 lielformāta attēli. Gan atklātnītēs, gan attēlos ir dažādi objekti, un tie cits citu papildina. 


Skatu tornis Meņģelē, gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtās mājas Taurupes pagasta "Vecjauži" , Plaužu ezers Ķeipenes pagastā, Ķeipenes dzelzceļa stacija un kino muzejs – tās ir tikai dažas no Ogres novada kultūrvēsturiskajām un apceļotājus interesējošām vietām. Atklātnītēm otrajā pusē ir karte, kurā var atrast konkrēto pagastu un vietu, kas attēlota šajā zīmējumā.


"Tas ir tāds jauks Ogres Mākslas skolas audzēkņu pienesums mūsu novadam. Ceru, ka šīs atklātnītes iedvesmos gan tūristus, gan pašu novada iedzīvotājus, kuri nolēmuši apceļot mūsu novada pagastus," saka S.Kraukle.


Atklātnītes būs pieejamas Ogres Tūrisma centrā, bet lielformāta attēlus varēs izvietot jebkurā vietā, arī āra apstākļos, jo tie ir izdrukāti uz audekla.


"Šāds projekts īstenots pirmo reizi. Ja izdosies gūt pašvaldības atbalstu arī nākamajā gadā, tad "zaļajā praksē" varam uz atklātnītēm attēlot arī Ogres skaistākās vietas," norāda Ogres Mākslas skolas direktore Astra Rubene.


Vēl līdz nedēļas beigām Ogres Mākslas skolas Izstāžu zālē var apskatīt "zaļajā praksē" tapušo darbu izstādi "Ainava".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44960

2019. gada 16. oktobrī, 22:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet