Atgriezties pie raksta

Muzejā Ogres foto kluba 50 gadu jubilejas izstāde

26. oktobrī plkst. 12.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā par godu Ogres fotokluba 50. gadadienai tiks atklāta izstāde "(PĀR)MAIŅAS", kurā būs skatāmi tā vadītāju - Ziedoņa Krūmiņa, Egona Spura, Aleksandra Zobena, Raimo Lielbrieža, Vitauta Mihalovska un kluba biedru senāk tapušie darbi. Savu veikumu rādīs arī kluba šī laika fotogrāfi.

Izstāde ievadīs Ogres foto kluba organizēto starptautisko fotogrāfijas semināru "Egona Spura ceļš", kas šogad jau desmito reizi noritēs Ogres novada Kultūras centrā.


Ogres foto kluba pirmsākumi saistāmi ar kādreiz populārajām radošajām sacensībām starp Latvijas pilsētām, kas tika raidītas televīzijā. 1969.gadā televīzijas raidījumā tikās Ogre un Kuldīga. Sacentās arī abu pilsētu fotogrāfi un skatītāji par labākiem atzina ogrēniešu darbus. Pēc konkursa tā dalībnieki turpināja tikties un izveidoja foto klubu.


Pagājušā gadsimta 70. un 80. gados Ogres foto klubs (no 1978.gada Tautas fotostudija "Ogre") kļuva par Latvijas fotogrāfijas radošās domas, inovāciju un māksliniecisko impulsu centru. Kluba ilggadējais vadītājs - no 1975. līdz 1990. gadam bija izcilais fotogrāfs Egons Spuris, kura fotogrāfiju kolekcija ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Kopā ar Egonu Spuri Ogrē darbojās tagad starptautiski pazīstamie Latvijas fotogrāfi Andrejs Grants un Inta Ruka. 


Foto kluba pamatvērtības vienmēr ir bijušas saistītas ne tikai ar tehnisko prasmju pilnveidošanu, bet arī zināšanu un redzesloka paplašināšanu, aicinot uz klubu fotogrāfus, māksliniekus un mākslas vēsturniekus. Kluba autori guva vietējus un arī starptautiskus panākumus dažādos konkursos.


Bez fotogrāfijām, svarīgs aspekts kluba ikdienā ir vide, kurā darbojas dalībnieki - domu apmaiņa, dalīšanās pieredzē un radošā sacensība. Regulāri notiek kluba biedru skates, fotogrāfiju konkursi, foto plenēri un akcijas, iemūžinot savus laikabiedrus, skaistas dabas ainavas, ievērojamas vietas un sadzīves ainas. 


Ar foto kluba "Ogre" sasniegumiem un paveikto 50 gadu laikā muzejā varēs iepazīties līdz 8.decembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44989

2019. gada 19. oktobrī, 00:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet