Atgriezties pie raksta

Tapusi filma "Ceļojums uz Ogri" Foto

20.oktobrī Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē Brīvības iela 15 notika filmas "Ceļojums uz Ogri" pirmizrāde.

Filmas radošā grupa līdzīgu filmu "Ceļojums uz Tukumu" izveidoja 1992.gadā. "Pēc vairāk nekā 25 gadiem beidzot esam atraduši vietu, uz kurieni aizbraukt," smaidot atklāja filmas "Ceļojums uz Ogri" scenārija autors un režisors Roberts Gobziņš.


Filmā piedalījušies ne tikai aktieri, bet arī sabiedrībā zināmi ogrēnieši un kolektīvi – Latvijas Republikas eksprezidents Raimonds Vējonis, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, BK "Ogre" sportisti, Ogres novada Kultūras centra amatierkolektīvu dalībnieki.


Pirmizrādes skatītājiem bija iespēja piedalīties arī filmas turpinājuma filmēšanā. Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē ieradās Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki un izveda no zāles sabiedriskās kārtības pārkāpēju.


R.Gobziņš aicināja skatītājus filmēt šo epizodi un iesūtīt video. Konkursa uzvarētājam februārī būs iespēja skatīties šo filmu starptautiskā kinofestivālā "2ANNAS", kur būs iemontēta arī jaunā epizode.


R.Gobziņš atgādināja, ka pirms 25 gadiem, kad notika filmas "Ceļojums uz Tukumu" pirmizrāde Dailes teātrī, arī tad notika epizodes "Huligāna izraidīšana no zāles" filmēšana.


Seansa izskaņā muzicēja grupa "Pirmais kurss", kuras mūziķi piedalās filmā "Ceļojums uz Ogri". Skatītāji varēja arī aplūkot un nofotografēties pie automašīnas "Volga", ko aktieri izmantoja ceļojumam uz Ogri.


"Patiesībā, tā filma ir nenopietni par nopietnām lietām. Mums, latviešiem, reizēm pietrūkst humora izjūtas, tāpēc biežāk jāpasmaida par sevi un dažkārt arī par citiem. Man izdevās pārliecināt kolēģus, kuri apgalvoja, ka tas būs sviests, bet tas ir ļoti kvalitatīvs sviests. Paldies Robertam Gobziņam par šo filmu!" pēc filmas pirmizrādes atzina Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


1.novembrī filmu "Ceļojums uz Ogri" varēs noskatīties arī liepājnieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44995

2019. gada 20. oktobrī, 23:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nopietni pa jokam • 2019. gada 5. novembrī, 16:16
Nākamais varētu būt Kiviča projekts, domāju sanāktu pat labāk kā Gobziņam.
>Anna • 2019. gada 25. oktobrī, 13:45
labojums - "stukaču"
>Anna • 2019. gada 25. oktobrī, 13:43
Žēl, bet "sutkaču" gēns laikam nav iznīcināms

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet