Atgriezties pie raksta

Fotogrāfi tiekas desmitajā seminārā "Egona Spura ceļš" Foto

26.oktobrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notika desmitais starptautiskais fotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš", kas pulcēja teju simts fotomākslas meistaru un cienītāju no Latvijas un ārvalstīm.

Semināra ieskaņā Foto kluba "Ogre" vadītāja Dace Voitkeviča dalījās atmiņās par pirmo semināru "Egona Spura ceļš'', kurā viņa, tāpat kā daudzi no klātesošajiem, bija klāt. "Kad bija beigušās oficiālās uzstāšanās, ne viens vien semināra dalībnieks izteica vēlēšanos kaut ko pastāstīt par Egonu Spuri. Tā tas bijis visos semināros, jo Egons Spuris bija spilgta personība, un daudziem fotogrāfiem ar padomu palīdzējis atrast savu ceļu fotomākslā. Viņš bija lielisks fotogrāfs, bet kolēģu atmiņā palicis tieši ar savām cilvēciskajām īpašībām. Varu novēlēt ikvienam, lai vēl 30 gadu pēc mūsu aiziešanas, līdzcilvēki atcerētos, kā esam spējuši kādu pacelt un īstajā brīdī iedvesmot," sacīja D.Voitkeviča.


"Kad tu šaubies, ir ļoti svarīgi, lai tevi pabīda. Laikā, kad man šķita, ka nav pareizi tas, ko es daru, bija ļoti svarīgi dzirdēt, ka izvēlētais virziens jāturpina. Viens no cilvēkiem, kas mani iedrošināja turpināt iesākto, bija Egons Spuris. Ja man nebūtu šāda atbalsta, es nezinu, ko būtu darījusi tālāk," atzina fotogrāfe Inta Ruka.


Egons Spuris vadīja Foto klubu "Ogre" no 1975. līdz 1990.gadam līdz aiziešanai mūžībā.


Semināra norises dienā Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta Foto kluba "Ogre" 50 gadu jubilejas izstāde "PĀR (MAIŅAS)". Vērtējot izstādi, ilggadējais Foto kluba "Ogre"vadītājs Vitauts Mihalovskis atzina, ka tajā redzamie darbi apliecina, ka Foto kluba "Ogre" dalībnieki nav zaudējuši savulaik aizsāktās tradīcijas un arvien vēl atrodas uz Egona Spura iezīmētā ceļa.


Arī seminārs, kurš notiek jau desmito reizi, ir rādītājs tam, ka Foto klubs "Ogre" vēlas saglabāt interesi par "subjektīvo dokumentu". Šo jēdzienu lietoja Egons Spuris, akcentējot dokumentālās fotogrāfijas nozīmi. Kā uzsvēra D.Voitkeviča, seminārs "Egona Spura ceļš" pats par sevi ir unikāls, jo tas ir vienīgais pasākums, kas desmit gadus bez pārtraukuma iepazīstina ar fotogrāfiju Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs.


Jubilejas seminārā par saviem projektiem stāstīja fotogrāfi: Valentīns Odinovjuns (Lietuva/Ukraina), Diāna Tamane, Ansis Starks, Aigars Hibneris, Vitālijs Vinogradovs, Anna Volkova, Vladimirs Svetlovs, kā arī Ventspils foto kluba "Kaktuss" un Foto kluba "Ogre" biedri.


Semināra dalībnieki Ogres novada Kultūras centrā varēja arī apskatīt trīs foto izstādes – Vitauta Mihalovska "Atmodas laiks", Foto kluba "Ogre" vasaras plenēra izstādi "56°54′54″N 24°36′09″E" un Foto kluba "Ogre" un viesu darbu izstādi "FOTO SKAPIS".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45052

2019. gada 27. oktobrī, 17:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet