Atgriezties pie raksta

Ogres Vēstures un mākslas muzejā varēs apgūt kolāžu veidošanu Foto

2.novembrī plkst.13.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks kolāžu jeb līmējumu veidošanas darbnīca. Nodarbību vadīs Aina Bērziņa, kuras kolāžu izstāde "It kā. Caur logu" šobrīd apskatāma muzejā.

Aina Bērziņa ar kolāžu veidošanu aizrāvusies jau vairāk nekā piecdesmit gadus, dienu no dienas rūpīgi atlasot, griežot un līmējot kopā attēlus, radot oriģinālus un izteiksmīgus mākslas darbus. Daudzu gadu garumā tapušās attēlu kompozīcijas šodien uzskatāmi veido laikmeta atspulgu mozaīku.


Autore savus darbus sauc par līmējumiem, sākumā izgrieztos attēlus līmējusi kladēs, vēlāk uz dažādiem formātiem un materiāliem, iespēju robežās izvēloties piemērotāko pamatni. Materiālu trūkuma apstākļos, tie bijuši pat kurpju kastes vāki vai kartona loksnes. 


Radošajā darbnīcā, uzklausot kolāžu meistares Ainas Bērziņas ieteikumus un padomus, katram būs iespēja apgūt pirmās iemaņas kolāžu veidošanā, izzināt noslēpumus, kā izveidot izteiksmīgu attēlu kompozīciju un radīt savu oriģinālo attēlu. Kolāžas tiks veidotas uz kartona pamatnes no krāsainu vai melnbaltu attēlu fragmentiem. 


Aicinām pamēģināt, varbūt arī jums kolāžu veidošana kļūs par aizraujošu vaļasprieku. 


Nodarbības materiāli tiks nodrošināti. Ieeja darbnīcā bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45054

2019. gada 28. oktobrī, 10:06, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Rita • 2019. gada 31. oktobrī, 17:26
Jaunības gados, kad bija pieejamas kino un teātra izrāžu afišas, veidoju dažādu tautu aktieru kolāžas, kas lauku mājā vēl tagad varētu būt saglabājušās. Tā ir interesanta un izzinoša nodarbe...Vajag tikai sākt...tēmas var būt dažādas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet