Atgriezties pie raksta

Aicina uz grāmatas "Ogres muzeja raksti" 2.sējuma prezentāciju

Ogres Vēstures un mākslas muzejā 1.novembrī plkst. 16.00 notiks grāmatas "Ogres muzeja raksti" 2.sējuma prezentācija un tikšanās ar autoriem.

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Rakstu krājumā apkopoti 10 dažādu autori raksti, kas veltīti Ogres pilsētas un novada vēstures izpētei. Tēmu loks un hronoloģiskās robežas ir visai plašas un daudzveidīgas.


Krājumu ievada Arno Smiltnieka Ogres novada pilskalniem veltītais pētījums. Savukārt vēstures zinātņu doktore Pārsla Pētersone izsekojusi Bēmu ģimenes vērienīgajām uzņēmējdarbības gaitām 20.gadsimta I.pusē, Ar Bēmu vārdu saistīti vairāki ogrēniešiem labi pazīstami nami - Brīvības ielā Nr.2 un Nr.18, Rīgas Nr.8. u.c.


Inženierzinātņu doktora Valdis Hofmarka rakstā izsekots telefona sakaru attīstības vēsturei Ogrē un Vidzemē.  Vēsturnieks Toms Zariņš, iepazīstina ar Ogres vasarnīcas Ausekļa prospektā Nr.1 stāstu, kā arī izsekojis Ogres pilsētas heraldikas vēsturei.


Vēsturnieks Gatis Liepiņš, izmantojot Latvijas PSR Valsts drošības komitejas arhīva dokumentus, vēsta par 1941.gadā deportēto Ogres pilsētas iedzīvotāju gaitām un likteņiem izsūtījumā un ieslodzījumā. 


Caurskatot pilsētas plānošanas dokumentus, Uldis Apinis iepazīstina, kādas "pēdas" Ogres pilsētvidē atstājušas politiski-ekonomiskās sistēmas, kas pēdējo 100 gadu laikā ir nomainījušas cita citu. Šie dokumenti ļauj izsekot Ogres pilsētas izaugsmei no 20.gs sākuma līdz mūsdienām un saprast, kāpēc pilsēta ir tāda, kādu to redzam šodien. 


Santa Šustere vēsta par šaursliežu dzelzceļa līniju Ogre-Laubere. Ogres fotokluba vadītāja Dace Voitkeviča iepazīstina ar 1969.gadā dibinātā foto kluba "Ogre" 50 darbības gadiem. Savulaik tajā darbojās tādi šodien starptautiski atzīti Latvijas fotogrāfi kā Egons Spuris, Inta Ruka, Andrejs Grants.


Interesi varētu raisīt Artūra Žvinkļa pētījums par Latvijas PSR valsts drošības komitejas Ogres nodaļas štata darbiniekiem un Ojāra Stepena raksts par VDK aģentūras kontroles tīkla darbību Ogres rajonā.


Būs iespēja tikties ar rakstu autoriem un uzzināt vairāk par katru no tēmām.


Visi interesenti laipni aicināti!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45072

2019. gada 29. oktobrī, 10:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Saburzītā vēsture • 2019. gada 30. oktobrī, 11:22
Tas, kas turpinās saistībā ar Ogres izzināšanu šādā veidā, bija tik sen!!!! vajadzīgs. Paveras tik daudz tēmu nākošajiem izdevumiem. Arī kaut vai tāpēci - lai klausoties augstu amatpersonu uzrunas (š.g. augustā), nesviltu ausis, ka, piemēram, "Ogres mēri kopā bijuši 26". U.tml.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet