Atgriezties pie raksta

Konkursam "Gribu būt mobils" no Ogres sākumskolas pieteikušās 13 komandas

Šodien tiek dots starta signāls neklātienes kārtai konkursam "Gribu būt mobils",  kas ilgs līdz 2.decembrim.

Jau par tradīciju kļuvušais VAS CSDD rīkotais konkurss 6.-8.klašu skolēniem "Gribu būt mobils" ik gadu pulcē ap 500 komandām no visas Latvijas un uzrunā skolu audzēkņus vecumā, kad viņi piedalās ceļu satiksmē kā gājēji, velosipēdu vai mopēdu vadītāji - vismazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku grupa.


Pašreiz konkursā piedalās 442 komandas, bet ikviens 6.- 8. klašu skolēns vēl var paspēt pieteikties konkursam un pildīt neklātienes uzdevumus gan datorā, gan telefonā vai planšetē.


Šobrīd aktīvākā ir Ādažu vidusskola ar 114 pieteiktām komandām, bet otrajā vietā V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola, kura pārstāvēta ar 39 komandām. Trešajā vietā izvirzījusies Ogres sākumskola, no kuras konkursam pieteikušās 13 komandas.


Lai piedalītos konkursā, komandai mājas lapā www.gribubutmobils.lv jāaizpilda pieteikuma anketa (tiešsaistes sistēmā). Minimālais skolēnu skaits komandā ir četri dalībnieki, maksimālais – pieci (piektais dalībnieks ir rezervists), katrai komandai no sava vidus ir jāizvēlas viens komandas kapteinis. Komandai jāaicina līdzdarboties skolotāju – konsultantu. Viens skolotājs var būt konsultants vairākām komandām. Konkursā var piedalīties vairākas komandas no katras klases, skolas vai interešu izglītības centra.


Konkursa neklātienes un klātienes kārtā iekļauti uzdevumi, kuru risināšanai nepieciešamas teorētiskās un praktiskās satiksmes drošības un pirmās palīdzības sniegšanas zināšanas, jāatrod informācija par automobiļu un satiksmes organizēšanas vēsturi, kā arī jāizmanto loģika un radoša domāšana. Neklātienes kārtā katram dalībniekam jācenšas pareizi atbildēt uz visiem pēc filmētajām satiksmes situācijām sekojošajiem testa jautājumiem. Tikai par pareizi atbildētiem jautājumiem tiek piešķirti punkti. Komandas kopējo rezultātu veido katra dalībnieka iegūto punktu summa.


10 komandas no katra reģiona, kuras būs saņēmušas vislielāko punktu skaitu, turpinās sacensties par Galveno balvu - dāvanu karti 2000 EUR vērtībā izglītojošam ceļojumam konkursa pusfinālos un vēlāk jau finālā. Bet veiksmīgākās neklātienes kārtas komandas, kas nebūs iekļuvušas pusfināla sacensībās, saņems konkursa piemiņas balviņas.


Konkursa mērķis ir rosināt skolēnus pastiprināti pievērsties ceļu satiksmes drošības jautājumiem, pārbaudot jau apgūtās zināšanas un tās papildinot. Izglītojošā konkursa sacensību forma ļauj atraktīvā veidā pamatīgāk izprast teorētisko zināšanu pielietojumu reālās situācijās ceļu satiksmē un nopietni domāt par savu personīgo un līdzcilvēku drošību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45098

2019. gada 31. oktobrī, 11:33, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet