Atgriezties pie raksta

Ogres 1.vidusskolas skolotāji iekāpj sešpadsmitgadnieku kurpēs

Ogres 1. vidusskolā turpinās plašas konsultācijas jauna vidusskolas (10. - 12. klase) piedāvājuma izveidei. Konsultācijas ilgs līdz februārim, kad tiks prezentēts jaunais vidusskolas piedāvājums.

30. oktobra rītā Ogres 1. vidusskolas 10. - 12. klašu skolotājiem bija iespēja iekāpt sešpadsmitgadnieku kurpēs. Skolotājiem bija jāiedomājas sevi devītās klases absolventa lomā un jāizdara izvēles, ar kurām mūsu un citu skolu devītklasnieki sastapsies jau jūnijā.


Skolotājiem bija jāizvēlas, kādus padziļinātos kursus viņi vēlētos apgūt vidusskolā. Lai absolvētu vidusskolu, katram skolēnam būs jāapgūst trīs padziļinātie kursi. Padziļinātie kursi tiek apgūti divpadsmitajā klasē, bet pamatkursi desmitajā un vienpadsmitajā klasē. Skolotāji savā padziļināto kursu izvēlē bija visai konservatīvi - trīs biežāk minētie kursi bija "Angļu valoda II", "Matemātika II" un "Latviešu valoda un literatūra II', kam pēdās sekoja "Programmēšana II" un "Kultūra un māksla II'.


Kopumā jaunajā izglītības standartā paredzēti divpadsmit padziļinātie kursi. Jaunums gan skolēniem, gan skolotājiem būs kurss "Sociālās zinātnes II", "Dizains un tehnoloģijas II" un "Kultūra un māksla II". Līdz janvārim diskusijās un sarunās nolemsim, kurus astoņus no divpadsmit padziļinātajiem kursiem skola piedāvās topošajiem vidusskolēniem.


Skolotājiem bija iespēja izvēlēties arī specializētos kursus. Specializētie kursi skolēnam nav jāapgūst obligāti, un skolai tie nav obligāti jāpiedāvā. Tomēr specializētie kursi ļauj attīstīt savas spējas tajās jomās, kas skolēnu sevišķi interesē. Jaunajā izglītības standartā piedāvāti astoņpadsmit specializētie kursi, un skolai ir tiesības veidot savus unikālus specializētos kursus. Skolotāji norādīja, ka vēlētos mācīties kursu "Uzņēmējdarbības pamati", "Radošā rakstīšana" un "Spāņu valoda". Šobrīd tiek vērtēts, ka skola varētu piedāvāt četrus specializētos kursus. Līdz janvārim diskusijās un sarunās nolemsim, kuri tie būs.


Iejušanās sešpadsmitgadnieka kurpēs bija interesants piedzīvojums gan nodarbības vadītājam - skolas direktoram -, kurš uzzināja vairāk par savu kolēģu interesēm un dzīves redzējumu, gan skolotājiem, kas varēja sākt izdzīvot jauno vidusskolas pieredzi skolēna lomā. Nākamais domapmaiņas pasākums plānots 20.novembrī, kad 9.klašu skolēniem un aktīvākajiem vidusskolēniem būs iespēja padalīties ar savām padziļināto un specializēto kursu izvēlēm.


Informāciju sagatavoja Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45127

2019. gada 4. novembrī, 09:44, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet