Atgriezties pie raksta

Izstādē Ogres Mākslas skolā būs apskatāmi LNKC projekta "Ko stāsta tautastērps" darbi

Tikai mēnesi – no 13. novembra līdz 13. decembrim – Ogres Mākslas skolā būs apskatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu veidota izstāde "Dārgumi: Ko stāsta tautastērps", kas ir noslēdzošais posms Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pērn uzsāktajā projektā "Ko stāsta tautastērps".

Izstāde būs atvērta bez maksas visiem interesentiem Ogres Mākslas skolas telpās Ogrē, Brīvības ielā 11.


"Šis projekts ir mēģinājums pieslēgt mākslas izglītības procesā dažkārt iztrūkstošu, bet ļoti būtisku aspektu – tēmas izpēti. Mēs vēlējāmies ieinteresēt mākslas skolu audzēkņus nevis vienkārši radīt darbus saskaņā ar pieaugušo iedotu tematu, bet ļaut viņiem izzināt un pētīt savu dzimtu tautastērpu stāstus, lai tos transformētu jaunā, mūsdienīgā veidā," stāsta LNKC mākslas izglītības eksperte un izstādes kuratore Ilze Kupča.


Konkursa pirmajā kārtā pērnā gada oktobrī mākslas skolu audzēkņi iesūtīja LNKC savus izpētes darbu aprakstus, kurus pēc tam mentora vadībā attīstīja jaunrades darbos. Tieši profesionāla mākslinieka vai mākslas skolotāja atbalsts jaunrades procesā palīdzējis jauniešiem paplašināt savas varēšanas robežas un celt darbu māksliniecisko kvalitāti. Izstāde parāda, kā tautastērpa pētīšana palīdz ieraudzīt citu cilvēku dzīves, vēsturi, domāt par sevi un Latviju. Visus darbus vieno katra autora izceltais  notikums savas dzimtas dzīvē vai paša pieredzētais. Izstādē būs apskatāmi deviņi darbi, ko radījuši 16 jaunieši no kopumā 6 mākslas skolām. Izstādes dizainu veidojis scenogrāfs Artūrs Arnis.


Projekta "Ko stāsta tautastērps" ietvaros LNKC aicina mākslas skolu pedagogus uz semināru par kultūras mantojuma tēmu iekļaušanu mācību procesā, kas norisināsies 29 novembrī plkst. 11.00 Ogres Mākslas skolā. LNKC aicina skolas pieteikties dalībai seminārā ne tikai kā klausītājiem, bet arī dalīties pieredzē (ap 15 minūšu prezentācijās) par kultūras mantojuma tēmu mācību uzdevumos, izpētes projektos un audzēkņu mākslas darbos. Pieteikumus dalībai seminārā lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: ilze.kupca@lnkc.gov.lv līdz 11.novembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45153

2019. gada 6. novembrī, 10:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet