Atgriezties pie raksta

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Ogres Valsts ģimnāzijā izskanējis Patriotisko dziesmu konkurss Foto

5.novembrī Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās tradicionālais Patriotisko dziesmu konkurss, kas šogad bija veltīts komponista Raimonda Paula daiļradei.

"Pagājušajā gadā akcents tika likts uz Latvijas simtgadi ar atbilstošu repertuāru, bet šoreiz nolēmām paraudzīties uz patriotismu caur atšķirīgu prizmu. Raimonds Pauls ir viens no latviešu izcilākajiem komponistiem – mūsu valsts kultūras neatņemama vērtība un sastāvdaļa. Tāpēc šogad par konkursa tēmu izvēlējāmies viņa dziesmas," stāsta Ogres Valsts ģimnāzijas Skolēnu pašpārvaldes dalībnieks, 12.c klases skolnieks Matīss Teodors Seleckis, kurš piedalījās pasākuma organizēšanā un arī vadīšanā.


Kā uzskata konkursa organizatori, patriotisms ir ne vien cieņa pret tautu un zemi, bet arī pret kopīgajām vērtībām. Latvijas valsts svētku laikā, kurā paužam savu patriotismu, godinot Latvijas karogu, dziedot valsts himnu, piedaloties gājienos, Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni apliecina savu patriotismu, dziedot latviešu skaistākās dziesmas Patriotisko dziesmu konkursā.


Piedalīties konkursā tradicionāli tiek aicinātas visas klases. Šajā konkursā žūrijas vērtējumam tika nodoti 16 priekšnesumi, kuros atraktīvā veidā tika izdziedātās skaistākās Raimonda Paula dziesmas – "Baltā dziesma", "Laternu stundā", "Kūko, kūko dzeguzīte", "Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet!" un citas.


Dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija – Ogres novada Kultūras centra bērnu vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja Ilze Miezere; mūziķis un komponists, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs, deputāts Artūrs Mangulis; dziedātāja, bijusī vecāku padomes priekšsēdētāja Dzintra Delpere, kā arī pašreizējā vecāku padomes priekšsēdētāja Inga Prince.


Konkursa apbalvošana notika divās klašu grupās: 7.-9. klases un 10.-12. klases.


7.-9. klase
1. vieta: 8.e klase "Melns ar baltu"
2. vieta: 7.b klase "Somu pirts"
3. vieta: 7.a klase "Sasala jūriņa"
 
10.-12. klase
1. vieta: 12.c klase "Laternu stundā"
2. vieta: 10.b klase "Es šonakt sēdēšu uz jumta"
3. vieta: 10.d klase "Pelnrušķīte"


Pirmās vietas ieguvēji 7.-9.klašu grupā – 8.e klase (klases audzinātāja Vija Sleže) varēs apmeklēt lēkšanas ballīti Ogres batutu parkā "Jump Park", bet uzvarētājiem vidusskolas grupā – 12.c klasei (audzinātāja Velga Kalniņa) - Ogres novada Kultūras centrā būs iespēja noskatīties filmu "Dvēseļu putenis".
 
Pasākuma noslēgumā visiem klātesošajiem bija iespēja nobalsot arī par savu simpātiju. Skatītāju simpātijas balvu ieguva 7.b klase ar priekšnesumu "Somu pirts". 


Patriotisko dziesmu konkursu rīko Ogres Valsts ģimnāzijas Skolēnu pašpārvalde, bet tā sagatavošanā nozīmīgu ieguldījumu devusi Vecāku padome, pedagogi, īpaši mūzikas skolotāji – Kristaps Kiršteins un Baiba Rulle, kā arī atbalstītāji - Ogres batutu parks "JumpPark" un Ogres novada Kultūras centrs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45159

2019. gada 6. novembrī, 14:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

? • 2019. gada 7. novembrī, 09:42
Kāpēc nav video no šī pasākuma?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet