Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrā līksmi svin Mārtiņdienu Foto

10.novembrī ar dejām, dziesmām, rotaļām un vērienīgu tirgošanos Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) aizvadīta Mārtiņdiena.

ONKC amatierkolektīvi Mārtiņdienas pasākumam bija sagatavojuši plašu programmu – vokālās studijas "Svilpastes" dziedātāji uzstājās ar latviešu dziesmām tautiskās noskaņās, bet deju studija "Pīlādzītis" izdejoja Mārtiņu svinības latviešu tautas deju musturos. 


Savukārt folkloras kopa "Artava" aicināja ķekatu gājienā, lai mājās būtu svētība, laime, veselība un auglība.  


Pēc Mārtiņiem sākas budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Mārtiņbērni pārģērbjas dažādu dzīvnieku -  kazas, vilka, lāča, dzērves, kā arī citos tēlos un dodas no sētas uz sētu, kur cienājas ar dažādiem labumiem un dodas prom, lai atgrieztos atkal nākamgad. Ogrē Mārtiņdienas pasākumā bija ieradusies Kaza, kura vadīja svētku norises un aicināja klātesošos rotaļās. Kaza atgādināja ticējumus, kas senajiem latviešiem saistījušies ar Mārtiņdienu. Viens no ticējumiem vēsta, ja Mārtiņa diena ir jauka un skaidra, kā tas bija šogad, tad ziemā būs liels sals.


Mārtiņi tiek svinēti vienlaikus ar apkūlībām, tāpēc šis ir bagātīgs laiks ikvienā sētā. Ogrē uz Mārtiņdienas tirgu bija ieradušies vairāk nekā 70 tirgotāji, kuri piedāvāja iegādāties gan rudens dārza veltes, gan amatu meistaru darinājumus un rotājumus.


Mārtiņdienas pasākumā goda vietā bija Ciemupes iedzīvotāju sarūpētie skaistākie ķirbju un kabaču skaistumkonkursa dalībnieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45188

2019. gada 10. novembrī, 18:20, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Anna • 2019. gada 21. novembrī, 21:23
Liels paldies par skaisto rakstu un Artavas kolektīva bildēm rotaļās.Lai Jums gaišas un veiksmīgās gada nogales dienas! Anniņa.
Nika • 2019. gada 10. novembrī, 19:34
Jauks pasākums!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet