Atgriezties pie raksta

Ogrē viesojas skolēni no Zviedrijas

Nordplus Junior izglītības projekta "Open market Latvia – Sweden" ("Atvērtais tirgus Latvija – Zviedrija") ietvaros šonedēļ Ogrē viesojas jaunieši ar skolotājiem no Uddevallas vidusskolas (Uddevalla upper secondary school Agneberg) Zviedrijā, kuri apmeklēja arī Ogres novada pašvaldību.


 

14. novembrī vizītes laikā jaunieši ar skolotājiem tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu un Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālistiem. Tikšanās laikā jauniešiem tika sniegta prezentācija par Ogres novadu – vēsturi, kultūru, izglītību, ekonomiku un sportu, lielākajiem īstenotajiem un plānotajiem projektiem, sadarbības partneriem. Skolēni interesējās gan par dažādiem jautājumiem, kas saistīti tieši ar novadu, gan izglītību, gan iespējām, kā jaunieši var īstenot savas ieceres.


Kopumā šī projekta ietvaros jau ir īstenotas trīs vizītes – divas reizes pārstāvji no Zviedrijas ciemojās Ogrē, bet vienu reizi Ogres 1. vidusskolas skolēni viesojās pie viņiem. Nākamā gada pavasarī paredzēta ceturtā vizīte, kad ogrēnieši atkal dosies uz Zviedriju. 


Uddevallas ģimnāzija ir projekta "Open market Latvia – Sweden" koordinators. No Latvijas puses projektā piedalās Ogres 1. vidusskolas komercprogrammas 11. un 12. klases skolēni un to koordinē Ogres 1.vidusskolas komercdarbības programmas vadītāja un ekonomikas skolotāja Agnese Slišāne.


Projekta mērķis ir iepazīt Latvijas un Zviedrijas biznesa vidi, veidot starptautisku sadarbību skolēnu mācību uzņēmumu radīšanā. Skolēniem tā ir iespēja uzlabot angļu valodas zināšanas, gūt praktiskas un teorētiskas zināšanas par mārketingu, starptautisko tirdzniecību un biznesa kontaktu veidošanu. 


Skolēni un viņu skolotāji Ogrē viesojas no 11. līdz 18. novembrim. Vizīte Ogres novada pašvaldībā bija viena no viņu aktivitātēm. Jaunieši ar skolotājiem apmeklēja arī Ogres novada uzņēmumus - Ette Tette, Reklāmveikals.lv. Apciemoja LIAA biznesa inkubatoru Ogrē, kur prezentēja savas biznesa idejas, piedalījās komerctiesību, komercdarbības un grāmatvedības stundās, pasākumā "BIZNESA NAKTIS" 2019 un, protams, izbauda svētku pasākumus!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45240

2019. gada 15. novembrī, 20:41, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Andris • 2019. gada 16. novembrī, 20:36
Uddewalla upper secondary school Agneberg pārstāvju vidū bija arī melnie un šķībači? Aizjūras kaimiņvalstī Zviedrijā tos var sastapt ik uz soļa vairāk nekā pašus zviedrus un citus baltos eiropiešus.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet