Atgriezties pie raksta

Ciemupieši Latvijas dzimšanas dienu svin kā liela ģimene Foto

Sagaidot Valsts svētkus, 17.novembrī Ciemupes Tautas namā sirsnīgā un patriotiskā atmosfērā norisinājās pasākums "Maza tautu istabiņa". 

Svētku nosaukums bija patapināts no tāda paša nosaukuma muzikālās pasakas par vecmāmiņu – Latvijas simtgades notikumu liecinieci, ko uz Ciemupes Tautas nama skatuves vārdos, dziesmās un mūzikā līdz klausītāju sirdīm aizvadīja Ieva Malteniece un Aija Bērziņa. 


"Mana vecmamma, kas ir pasakas galvenā varone, saka, ka visa pasaule tā ir kā viena maza tautu istabiņa. Esmu ar viņu vienisprātis un ticu, ka mēs paši veidojam Latviju un pasauli, kurā dzīvojam," tā Ieva Malteniece.


Ciemupes Tautas nama vadītāja Daiga Sosnare atklāj, ka arī ciemupieši jūtas kā tādā mazā tautu istabiņā. Pasaka, kurā cita starpā tika stāstīts arī par klātiem galdiem, godiem un maizes cepšanu, varēja turpināties arī īstenībā, jo, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, ciemupietes bija  sacepušas kūkas un visdažādākajos veidos pasniegušas rupjmaizi.


"Tradīciju – kopīgi svinēt mūsu valsts dzimšanas dienu aizsākām pagājušajā gadā, kad Latvija atzīmēja simtgadi. Mugurā vilkām tautas tērpus un cēli tos izrādījām tautas tērpu parādē, šoreiz apmeklētāji tika aicināti izmantot kādu akcentu, lai sajustu to spēku, ko mums dod tautas tērps. Mani ielīksmoja visi, kuri atnākuši uz pasākumu tautas tērpā," stāsta D.Sosnare.


Viens no skaistākajiem tautas tērpiem mugurā bija ciemupietei Ivetai Mizei. Kā atklāj tā valkātāja, tautas tērps ir speciāli viņai darināts: "Tas ir Lēdurgas, Limbažu novada tautas tērps, jo es nāku no tās puses."


Pasākuma dalībniekus sagaidīja brīnišķīgu cimdu izstāde, kuras autore ir Skaidrīte Bogdanova. Rakstainie cimdi tapuši par godu Latvijas simtgadei.


Ciemupietes nāca arī talkā, lai uz Latvijas dzimšanas dienu iekārtotu tautu istabiņu. Goda vietu ieņēma ķirbji un kabači, kuri pirms tam piedalījās vietējā skaistumkonkursā un Mārtiņdienā bija aizvizināti arī uz Ogri. Saimnieces, kuras savos dārzos bija izaudzējušas skaistākos ķirbjus, saņēma pārsteiguma balvas. Vietu sadalījumu noteica skatītāju balsojums.


Latvijas dzimšanas dienā ar ciemupiešiem kopā bija arī Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova.


"Es uz Ciemupi braucu pēc svētkiem, jo te vienmēr var noķert šo svētku sajūtu. To nevar piepildīt ne elektroniski, ne digitāli, bet tikai satiekoties un esot kopā ar tuviniekiem, draugiem un paziņām," atzina pagasta pārvaldes vadītāja, sakot paldies par radītājiem svētkiem.


Atceroties cīņas par Latvijas brīvību un varoņus, kuri to izcīnīja, I.Čiščakova aicināja ciemupiešus meklēt varoņus arī šodienas apstākļos un novērtēt viņu ieguldījumu valsts attīstībā: "Viņi noteikti mīt jūsu ģimenē, Ciemupē, Ogresgala pagastā. Katrs varoņdarbs, kurš varbūt reizēm ikdienā izskatās diezgan sadzīvisks, ir īsts varoņdarbs." I.Čiščakova vēlēja pozitīvo noskaņojumu un atziņu, ka mēs paši veidojam savu valsti, paturēt prātā arī pēc svētkiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45253

2019. gada 18. novembrī, 18:53, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet