Atgriezties pie raksta

VPDK "Raksti" kopā ar draugu kolektīviem izdejo lielkoncertu "Griezies, griezies, atgriezies!" Foto

30.novembrī Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē VPDK "Raksti" uz kopīgu sadancošanu bija aicinājuši dejotājus no Rīgas, Jelgavas, Grobiņas un Talsiem.

"Šovakar gandrīz no visiem Latvijas novadiem pie mums viesojas dejotāji, kas dzīves lielajā skrējienā arvien vairāk pievēršas šodienas dejas meistariem, bez kuriem nav iedomājami lielāki vai mazāki deju koncerti, jo mūsdienu horeogrāfu radītās dejas ir patiesi mīļas dejotāju vidū un liek viņiem atplaukt, lai ļautos dejai un kopā būšanas priekam. Bet šovakar esam pulcējušies, lai iegrieztu īstu dejas virpuli, kurā vēlamies godināt horeogrāfus, kuri uz mums raugās no mākoņa maliņas. Un ir patiess prieks, ka varam ļaut jums ieskatīties mūsu dižgaru daiļradē, ko viņi mums ir atstājuši. Mēs vēlamies ļaut šīm zvaigznēm, kā arī gandrīz gadsimtu seniem latviešu tautas deju soļiem, ko pierakstījuši Johanna Rika un Jānis Ošs, dzīvot, uzmirdzēt atkal un atkal," koncerta ievadā sacīja Ogres novada Kultūras centra kultūras metodiķe Dace Nikolaisone. 


Ideja par tautas deju lielkoncerta "Griezies, griezies, atgriezies" rīkošanu VPDK "Raksti" radās 2009.gadā ar mērķi iepazīstināt Ogres novada skatītājus ar dažādu Latvijas novadu tautas deju kolektīvu izpildītajām orģināldejām, iegriežoties vai atgriežoties kādā noteiktā laika posmā un uzsverot horeogrāfu ieguldījuma nozīmīgumu latviešu tautas nemateriālās kultūras mantojumā un nacionālās pašapziņas celšanā


Šogad deju lielkoncerts "Griezies, griezies, atgriezies" tika veltīts mūžībā aizgājušajiem horeogrāfiem, godinot Harija Sūnas, Alfrēda Spuras, Ulda Žagatas, Imanta Magones, Ginta Baumaņa, Artas Melnalksnes, Litas Freimanes, Viļa Ozola un citu horeogrāfu piemiņu un to lielo ieguldījumu dejas attīstībā. Tāpat koncertā tika izdejotas mūsdienu horeogrāfu dejas, ko iemīļojuši paši dejotāji.


"Nav iespējams nodot prieka sajūtu, mīlestību un šarmu, kas piemīt dejai. To var tikai tie, kuri ir patiesi tajā iekšā. Deja tā ir atklāsme, dvēseles stāvoklis, kas tiek nodots caur dejotājiem, un paldies mūsu dižgariem, kas atstājuši šo neizmērojamo bagātību, ar ko dalīties, lai visi kopā mēs kļūtu bagātāki un apmirdzētu Latviju," koncerta noslēgumā atklāja VPDK "Raksti" dejotāji, sakot paldies draugiem, kuri ļāvās deju virpulim.


Koncertā kopā ar VPDK "Raksti" (Ogre) dejoja DK "Bramaņi" (Rīga), VPDK "Dižbramaņi", VPDK "Kalve" (Jelgava), TDA "Katvari" (Limbaži), VPDK "Sudmaliņas" (Grobiņa), VPDK "Talsu kurši" (Talsi). 


Šis koncerts VPDK "Raksti" un viņu vadītājai Ingai Lavrinovičai paliks atmiņā arī kā pirmais kopīgais koncerts. Inga Lavrinoviča Ogres novada Kultūras centrā uzsāka darbu pirms mēneša - 1.novembrī.


"Šodien tik zīmīgi uz rudens dubļiem klātās zemes uzsniga balts sniegs. Tik ilgi mēs to gaidījām, un tieši šodien tas  notika. Tas liek nedaudz aizdomāties, ka mēs katrs savā dzīvē ik dienu minam pēdas, kuras paliek, kā tas ir šodien, baltā sniegā. Bet tikai tad, ja ir kāds, kas aiz mums seko un min soļus mūsu pēdās, tikai tad tās netiek aizputinātas," sacīja I.Lavrinoviča, aicinot dejotājus apzināties, cik svarīgi neaizmirst cilvēkus, kuri kādreiz ieminuši pēdas un kam turpinām sekot. "Lai snieg, un mēs pa dejas soļiem iesim tālāk," viņa vēlēja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45371

2019. gada 1. decembrī, 23:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

inga • 2019. gada 2. decembrī, 07:36
Jauks koncerts bija. Paldies!!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet