Atgriezties pie raksta

Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājies skolēnu mācību uzņēmumu tirgus

Vakar, 3. decembrī, Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirgus, kurā jaunieši prezentēja un pārdeva savos uzņēmumos saražoto produkciju.


 

Jau vairākus gadus Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem ir iespēja veidot savus mācību uzņēmumus un attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, nepieciešama tikai vēlme darboties. 2019./2020.gada mācību semestrī skolā darbojas 19 skolēnu mācību uzņēmumi.


Skolēni savos uzņēmumos īsteno visdažādākās idejas – pārdod videi draudzīgas ziepes, koka izstrādājumus, virtuves piederumus, kosmētiku, rotaslietas, interjera elementus, uzlīmes ar savu dizainu un daudz ko citu. Idejas par uzņēmuma darbības jomu radušās gan vēloties ražot kaut ko jaunu un oriģinālu, gan pārņemot un pilnveidojot aktivitātes ģimenē, gan arī pašu ikdienas vajadzību rezultātā. E.Lipstics uzņēmuma dibinātāja Estere Dzērve stāsta, pašai bieži vien vēsajā laikā sprēgā lūpas, tāpēc ir radusies ideja no dabīgām ēteriskām eļļām ražot lūpu balzamus. Jāatzīmē, ka viņa ar savu produkciju piedalīsies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajā SMU Latvijas mēroga pasākumā CITS BAZĀRS ziemā, kas 7. decembrī norisināsies tirdzniecības centrā Domina Shopping.


Ogres Valsts ģimnāzijā SMU tirgus notiek četras reizes gadā, taču skolēni arī paši meklē tirgošanās iespējas – tie ir gan pilsētas gadatirgi, gan reģionālie un valsts mēroga skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgi, gan lielveikali, kā arī internetā un daudz kur citur.


Skolēnu mācību uzņēmums ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45407

2019. gada 4. decembrī, 14:02, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet