Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā varēs iepazīties ar skatlogu noformēšanas mākslu Foto

Sestdien, 7. decembrī, Ogres Vēstures un mākslas muzejā plkst. 13.00 notiks zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija "Bērnu pasaules" skatlogu "burvis" Adrians Pabians". 

Gadumijā pacilājošu noskaņu rada pat iepirkšanās, kad varam  redzēt patiesu brīnumu arī grezni dekorētajos veikala skatlogos.


Zinātniece Irēna Bužinska stāstīs par Rīgas Centrālā universālveikala un citu Rīgas veikalu skatlogu noformēšanu 20. gs. 50.–90. gados. Plašāk tiks raksturoti tieši "Bērnu pasaules" skatlogi – mākslinieka Adriana Pabiana veidoto kustīgo leļļu kompozīcijas pēc pasaku motīviem "Doktors Aikāsāp", "Buratino teātris", "Cirks", "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", kas vērtējami kā unikāla sava laika materiālās kultūras un dizaina liecības.     


Daudzi vecākās un vidējās paaudzes pārstāvji "Bērnu pasaules" apmeklējumu un skatlogu apskati atceras kā vienu no spilgtākajiem bērnības iespaidiem. Laikā, kad pat viselementārāko bērnu apģērbu iegāde sagādāja lielas grūtības, krāšņie skatlogi ar kustīgajām lellēm dāvāja šo lielā brīnuma sajūtu, nodrošinot morālu gandarījumu par garajās rindās pavadīto laiku. Visu šo skatlogu "burvis" bija mākslinieks Adrians Pabians, kurš no 1964. līdz 1993. gadam strādāja  universālveikalā "Bērnu pasaule", radot galvenā skatloga iekārtojumus pēc pasaku motīviem, kā arī noformējot veikala galveno ieeju gadumijā.


Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45414

2019. gada 5. decembrī, 17:23, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ješka • 2019. gada 5. decembrī, 21:24
Ķiļi, ķiļi, traļi vaļi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet