Atgriezties pie raksta

Atmodas laika deputāti tiekas vienuviet Foto

7. decembrī, Ogres Vēstures un mākslas muzejā pulcējās 1989. gada 10. decembrī ievēlētie Ogres pilsētas Tautu deputātu padomē un Ogres rajona Tautas deputātu padomē ievēlētie deputāti. 

Atzīmējot 30. gadus kopš šī vēsturiskā momenta, Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, pats būdams tā laika deputāts, aicinājis visus atzīmēt un atcerēties atjaunotās Latvijas  atmodas laika vēlēšanas.


Savu sveicienu un novēlējumus prombūtnes laikā, elektroniski atsūtījis arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Cienījamie Atmodas laika deputāti! Sveicu jūs šajā vēsturiskajā brīdī, tiekoties pēc 30 gadiem kopš pašvaldību vēlēšanām, kas norisinājās 1989. gada 10. decembrī. Tas bija sarežģīts laiks, un neviens nevarēja paredzēt iznākumu Latvijas ceļā uz neatkarības atjaunošanu. Jūs bijāt drosmīgi, tajā laikā uzņemoties vietējās pārvaldes vadību. Paldies jums par to, ko, būdami pilsētas padomes un rajona padomes deputāti, paveicāt, var teikt, visgrūtākajā un sarežģītākajā posmā – kad lielā valsts, Padomju Savienība, bruka un jaunā Latvija vēl tikai veidojās. Pārejas posms, kad valda neziņa un neskaidrība visos aspektos, vienmēr ir sarežģīts, bet jūs sekmīgi tikāt galā ar saviem pienākumiem gan trauksmainajā un neziņas pilnajā puča un barikāžu laikā, gan risinot saimnieciskos jautājumus visai Latvijai un katrai pašvaldībai grūtajos tautsaimniecības apstākļos pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Paldies jums! Vēlu ikvienam no jums patīkamu satikšanās dienu!"


1989. gada vēlēšanās no 77 kandidātiem bija jāievēl vien 40 deputāti, taču dažādus apgabalos situācija bija dažāda, 2 apgabalos netika ievēlēts neviens no kandidātiem, pēc kā rīkoja atkārtotas vēlēšanas, citā uz deputāta vietu bija 2 pretendenti, kas radīja sīvu konkurenci, 16 citos apgabalos tika virzīts tikai 1 kandidāts, taču citā uz vienu amatu pretendēja 4 kandidāti.


Kopš 1989. gada pagājis krietns laiks, kas ņēmis līdzi daudzus tā laika Ogres rajona un Ogres pilsētas rajonā ievēlētos deputātus. Klātesošie pieminēja tos ar klusuma brīdi.


Pasākuma laikā Nikolajs Sapožņikovs aizskāris arī kādu šim laikam aktuālu tēmu par Ogres novada mazajām skolām. Atmodas deputātiem bija iespēja noskatīties Sandija Semjonova dokumentālo filmu par situāciju lauku skolās un izteikt savu viedokli, kas viņuprāt ir jāmaina šī brīža sistēmā.


1989. gada deputātus ar savam dziesmām un aizrautīgajiem stāstiem priecēja aktieris un dziedātājs Juris Hiršs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45439

2019. gada 9. decembrī, 09:15, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet