Atgriezties pie raksta

Otrās Adventes koncerts Baptistu draudzes baznīcā Foto

Svētdien, 8.decembrī, Baptistu draudzes baznīcā notika Otrās Adventes koncerts. Pirms koncerta klātesošos uzrunāja Ogres novada kultūras centra direktore Antra Purviņa un Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.

A.Purviņas kundze izteica gandarījumu par kuplo skatītāju skaitu, kā arī pastāstīja par tradīciju: “Jau ceturto gadu, adventa koncerti Ogrē tiek organizēti nevis Ogres novada Kultūras centrā, bet baznīcās, kur var izjust patiesu Ziemassvētku sajūtu. Šajā steidzīgajā laikā ir svarīgi apstāties, ieklausīties sevī un sajust šo brīnišķīgo laiku”. Ogres novada kultūras centra direktore pateicās par sadarbību Ogres Trīsvienības baptistu draudzei un mācītājam Dainim Panderam, kā arī pārējām kristīgajām draudzēm, kas nākušas šogad pirmo reizi ar iniciatīvu piedalīties un stāstīt Kristus vēsti pilsētā pie Bētlemes ainiņas. 


Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars savā svētku uzrunā vēstīja, ka cilvēka dabā ir ticēt kaut kam lielākam, kas ir ārpus mums. Ir jauki dziedāt par sauli un ziemu, bet cik labi Adventes jeb atnākšanas laikā ir dziedāt par to, kas ir visu radījis - tas dod jaunu, iekšēju dzirksteli. Betlēmes ainiņa mums atgādina, ka ir atnācis kāds, kas tik ļoti mūs mīl, ka ir upurējis sevi mūsu labā. Kad Kristus piedzima, Betlēmē dziedāja eņģeļu koris - ir teikts, ka cilvēks ir radīts pēc Dieva Dēla līdzības, šodienas koncertā kori dziedās vēl īpašāk. Tas ir brīnišķīgi, ka mēs kā cilvēki varam ieklausīties dziesmās, domāt, stiprināties ticībā, ka ir kas lielāks, kas mūs mīl, to mēs saucam - mūsu Tēvs debesīs. Mācītājs novēlēja visiem labu klausīšanos un pateicās Ogres novada Kultūras centra darbiniekiem.


Īstu Ziemassvētku noskaņu radīja Ogres novada Kultūras centra (ONKC) kori, kā arī Ogres Mūzikas skolas absolventi un vīru vokālais ansamblis, kuru pārstāv vairākas vīru balsis no ONKC koru kolektīviem.


Koncertā piedalījās:


Jauktais koris GRĪVA - diriģente Evita Konuša, kormeistars Aivars Igaunis, 


Jauniešu jauktais koris IMPULSS - diriģentes Gunita Bičule, Jolanta Kalniņa, vokālais pedagogs Annija Bičule.


Vīru vokālais ansamblis - Alvis Bērziņš, Matīss Palsāns, Māris Kazerovskis, Gunārs Seržants, Sandis Stepiņš.


Meiteņu vokālais ansamblis - Rūta Martinova, Gerda Igaune, Sabīne Šurna un Elizabete Rislinga - koncertmeistare Gunta Trasune.


Solisti - Rūta Martinova, Mariss Lakstīgala, Gerda Igaune, Zane Saleniece, Jānis Grīnbergs, Annija Bičule.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45475

2019. gada 11. decembrī, 11:49, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

. • 2019. gada 12. decembrī, 09:44
Rita tu esi debila.
Rita • 2019. gada 11. decembrī, 22:41
Paldies par jauko un skanīgo noskaņu koncertu...Tas bija lielisks!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet