Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā Ziemas saulgriežu sarīkojums "Ziemassvētki bluķi vilka..."

Svētdien, 22. decembrī, plkst. 13.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā un tā teritorijā notiks ziemas saulgriežu sarīkojums "Ziemassvētki bluķi vilka..."

Laikā, kad dienas gaismas ir vismazāk, dienas ir visīsākās un arī Saule pati biežāk slēpjas mākoņos, mēs visvairāk gaidām to atpakaļ. Gaidām Saules un gaismas atgriešanos. Brīdī, kad tas noticis, kļūstam neizsakāmi līksmi. Mēs jau esam vilkuši Sauli kalnā vairākas dienas, un jau pavisam drīz tas būs paveikts. Mēs svētām šos brīžus – gaismas un jaunā Saules gada gaidīšanu un atgriešanos, un mēs to arī veicinām. Tā tas notiek katru gadu, un tā būs arī šogad. Tā notiek daudzviet: Rīgā, Baldonē, Svētē, Turaidā, Juglā, Vecumniekos, Katlakalnā, Ceraukstē, Elejā, Tīnūžos un šoziem arī Ogrē. 


Aicinām it visus – Ogres ļaudis, draugus, radus, kaimiņus, domubiedrus! Visus, kuri vēlas būt kopā jaunā Saules gada dzimšanas brīdī, to svētīt un daudzināt, vēlēt labumu pašam sev, savai ģimenei, savai radu un draugu saimei, savai pilsētai un savai zemei Latvijai. 


Aicināti maskoti un nemaskoti ļaudis, ņemot līdzi tumšo domu pekelīti, ko sadedzināt ugunī kopā ar bluķi, un kādu tradicionālu kārumu kopīgam svētku mielastam!


Gaidāma sadancošanās un sadziedāšanās, būs stāsti par tradīcijām, ugunskurs, bluķa vilkšana un dedzināšana un tēja. 


Pasākumā piedalīsies stāstniece Gunta Saule, Ogres noavada Kultūras centra folkloras kopa "Artava", Ogres Danču klubs. 


Pasākumu organizē "Etnosfēra".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45485

2019. gada 12. decembrī, 00:33, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ūva ....* • 2019. gada 12. decembrī, 22:28
Es nekalpoju. Mans Dievs to neprasa... Tikai bijāšanu, godīgu dzīvi, ko cenšos trakajā pasaulē ieturēt. Bet Tev ļauju brīvību Tavā ticībā.
... • 2019. gada 12. decembrī, 20:02
Nonāca ar brāļiem hernhūtiešiem, kas mazā skaitā atnāca un iemācījās valdodu un mācīja rakstīt, lasīt un kristietību. Apmēram kā mūsdienu misionāri brauc pie pēdējām mežonīgām tautām amazones džungļos - viens, divi, daži. Dzīvo uz vietas un sludina labo vēsti. Bet pēc tam un paralēli uz Latviju nāca arī viltus kristieši - vācu krustneši, kas kāva un galināja, tai skaitā arī tos hernhūtiešus. Un vari neuztraukties - viņu indulgences nestrādās un viņi saņems visu pelnīto. Principā visa viduslaiku katoļu baznīca, kas dedzināja īstos kristiešus, saņems pelnīto. Bībelē tas ir pieminēts (Bābeles sodīšana). Tāpēc neļaujies maldināties par it kā zobeni atnesto kristietību (ar zobenu nāca viltvārži, kas ir visos laikos) un pieņem labo vēsti. Ūva - nevar kalpot abiem kungiem. Vai nu viens vai otrs. Nepievilies.
viedoklis nepareizs • 2019. gada 12. decembrī, 19:22
To Jā Jā: pastāstīsi lūdzu, man vecai ciniķei, kad un kā kristietība nonāca Latvijā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet