Atgriezties pie raksta

« Ogres muzejā Ziemas saulgriežu sarīkojums "Ziemassvētki bluķi vilka..."

2019. gada 12. decembrī, 00:33, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

Ūva ....* • 2019. gada 12. decembrī, 22:28
Es nekalpoju. Mans Dievs to neprasa... Tikai bijāšanu, godīgu dzīvi, ko cenšos trakajā pasaulē ieturēt. Bet Tev ļauju brīvību Tavā ticībā.
... • 2019. gada 12. decembrī, 20:02
Nonāca ar brāļiem hernhūtiešiem, kas mazā skaitā atnāca un iemācījās valdodu un mācīja rakstīt, lasīt un kristietību. Apmēram kā mūsdienu misionāri brauc pie pēdējām mežonīgām tautām amazones džungļos - viens, divi, daži. Dzīvo uz vietas un sludina labo vēsti. Bet pēc tam un paralēli uz Latviju nāca arī viltus kristieši - vācu krustneši, kas kāva un galināja, tai skaitā arī tos hernhūtiešus. Un vari neuztraukties - viņu indulgences nestrādās un viņi saņems visu pelnīto. Principā visa viduslaiku katoļu baznīca, kas dedzināja īstos kristiešus, saņems pelnīto. Bībelē tas ir pieminēts (Bābeles sodīšana). Tāpēc neļaujies maldināties par it kā zobeni atnesto kristietību (ar zobenu nāca viltvārži, kas ir visos laikos) un pieņem labo vēsti. Ūva - nevar kalpot abiem kungiem. Vai nu viens vai otrs. Nepievilies.
viedoklis nepareizs • 2019. gada 12. decembrī, 19:22
To Jā Jā: pastāstīsi lūdzu, man vecai ciniķei, kad un kā kristietība nonāca Latvijā?
Ūva • 2019. gada 12. decembrī, 17:53
Letiņam: Ne Ļeņinam, ne tiem latviešu zēniem, kas bija apmaldījušies sarkanajā miglā, nav ne mazākā sakara ar Dievu!
Ūva • 2019. gada 12. decembrī, 17:50
Nu gan, tautieši, jaucam visu kopā un apliecinām īsu atmiņu! Ja runājam par Auseklīšu laiku, kuri bija pirmie, kas uzdrošinājās pa Brīvības (tad vēl Ļeņina) ielu līdz Brīvības piemineklim astoņdesmit astotajā gadā iziet ar sarkanbaltsarkano karogu? Skandinieki! Folkloristi un Helsinki.... Mūsu tautas senās zīmes NAV sātana zīmes! Mūsu dievestība ir senāka par kristietību, un nevajag biedēt ar ļaunumu. Vai tiešām nav vienalga, KĀ tic Dievam - ar krustu, Dieva zīmi, Pusmēnesi vai citādi? BET latviešu Dieviņš nav atriebīgs, un dainās visi tie paši likumi, kas Bībelē, tikai maigāk izteikti, atbilstoši tautas mentalitātei. Zinu: man uzbruksiet, Nepareizi un Jā, jā! Nebaidos! Mani sargā manas tautasdziesmas un zīmes, un Dieviņš!
Jā jā • 2019. gada 12. decembrī, 16:25
Par to auseklīti - pasaki godīgi no sirds, ka uzskati, ka brīvību Latvijai deva auseklītis, nevis dzīvais Dievs. Nu pasaki ar savu muti. Pasaki. Ja nebaidies. Un ka par godu auseklītim un viņa devumam aiziesi pavilkt bluķi. A par latviešu sarkanajiem strēlniekiem ir cits stāsts. Nav ko putrot ar pesteļbluķiem.
letiņš • 2019. gada 12. decembrī, 15:37
Latviešu sarkanie strēlnieki pēc Ļeņina pavēles apšāva cara ģimeni. Arī bērnus. Tad kāds viņiem sakars ar Dievu? Bet varbūt ir?
Cienītajam jājā • 2019. gada 12. decembrī, 14:01
Atmodas laikā 95% ļaužu pie krūts nēsāja auseklīti. Tiešām, ieej vēsā dušā!
Jā jā • 2019. gada 12. decembrī, 12:22
Man nav nekādu kompleksu, bet es brīdinu tautu. Mēs dzīvojam savā brīvā zemē, ko mums deva Dievs un strēlnieki mira ar lūgšanu Dievam. 90 - tajos brīvību atguvām un padomju tanku priekšā tauta sauca uz Dievu (dziesmas - Dievs, Tava tauta deg utt.), visas baznīcas bija pilnas. Dievs arī atbildēja un praktiski bez upuriem dabūjām brīvību. Neviens nesauca uz laimes mātēm, pērkoniem un nevilka bluķus. Tagad, kad brīvība ir, viss aizmirstas un sāksim vilkt ārā "vecās labās kultūras tradīcijas"? Tas ir spļāviens sejā Dievam un latviešu tauta atkal uzprasās ar koku pa muguru. Nebrīnaties. Tad gribu redzēt, kad briesmas būs uz pakauša, ko šie nonievātāji un pesteļotāji piesauks - auseklīti un māru un laimiņu, vai izmisumā sauks uz Dievu. Atbildi es zinu jau tagad, bet ja tāds scenārijs notiks, jums, pesteļotāji, būs par vēlu. Tāpēc nožēlojiet un atmetiet to tagad, kamēr ir žēlastības laiks.
eu, Nepareizais! • 2019. gada 12. decembrī, 11:31
hā, bet šodien pilnmēnes! Ieej vēsā dušā un nomazgājies! Varbūt tev ledusskapī arī ir sātans? Vai zeķē. Nē, noteikti biksēs un saka bu bu bu!
letiņš • 2019. gada 12. decembrī, 11:12
<Nepareizi • Šorīt, 10:48> Nevajadzēja viss savus kompleksus tik publiski izteikt. Ziemas saulgrieži un bļuķa vakars ir patiesie latviešu tautas svētki. Tikai vācu krustneši tos centās aizliegt.Par brīvu Latviju!
Nepareizi • 2019. gada 12. decembrī, 10:48
Nevelciet nekādus bluķus, jo aiz šīm izdarībām stāv sātans. Tie, kas aizies - pasekojiet savai dzīvei pēc tam, kas notiks. Nebrīnieties, ka viss bruks, varbūt kāds nomirs no slimības, kāds pakārsies. Sātans jums iedos "saules mātes svētību" pēc pilnas programmas. Tikko bija filma par dvēseļu puteni. Nemanīju, ka kāds no strēlniekiem pirms iešanas kaujā lūdzās "saules māti', auseklīti, nameju vai bluķu tēvu vai citu sātana pesteli. Visi lūdza tikai Dievu. A kad it kā miers un pārticība, tad gan "seno tradīciju" vārdā var "bagātināt kultūru" un papesteļoties un pavilkt bluķīti? Jūs, visas vecenes, kas to organizē, esat aklas. 70 gadus nodzīvojušas uz pasaules un nav sapratušas, ka eksistē sātans. Nu davai, davai, uz priekšu pestelnieces. Tie, kam galva vietā - MŪCIET no tādām lietām!!!!
letiņš • 2019. gada 12. decembrī, 09:23
Pareizi, jo tie ir īstie latviešu svētki, nevis vācu okupantu ievazātie ziemassvētki.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet