Atgriezties pie raksta

Ogres Mūzikas skolas pārstāvji nominēti Lielajai mūzikas balvai

7.janvārī preses konferencē tika paziņoti "Lielās mūzikas balvas 2019" nominanti. Liels ir mūsu lepnums, uzzinot, ka to vidū ir trīs Ogres Mūzikas skolas darbinieki - Atvars Lakstīgala, Valdis Butāns un Ieva Šablovska.

Lielā mūzikas balva tiks pasniegta septiņās kategorijās un kategorijā "Balva par izcilu interpretāciju" viens no nominantiem ir Ogres Mūzikas skolas direktors un diriģents Atvars Lakstīgala kopā ar izcilo pianistu Vestardu Šimku – par Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojumu 4. oktobrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.


Atvars Lakstīgala ir Ogres Mūzikas skolas direktors kopš 2017./2018.mācību gada. Šajā laikā daudz paveikts un pilnveidots. Direktors ir paplašinājis mūzikas instrumentu spēles programmu klāstu, atverot arfas klasi, sniedzot iespēju arī mūsu novada bērniem apgūt šī instrumenta spēli, kas līdz šim ir bijusi iespējama tikai Rīgas mūzikas izglītības iestādēs. Ogres Mūzikas skolā direktors arī ieviesis jauku tradīciju – regulāri rīkot koncertsarunu ciklu "Muzikālās personības", kura ietvaros mūzikas skolas Lielajā zālē koncertus sniedz izcili meistari, - pat tādi, kuri reti sastopami Ogrē. Atvars Lakstīgala vairākus gadus bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. 


Savukārt kategorijā "Balva par izcilu sniegumu gada garumā" nominēts Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kurā spēlē viena no Ogres Mūzikas skolas pasniedzējām – Ieva Šablovska. Ogres Mūzikas skolas arfas spēles pasniedzēja Ieva Šablovska ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfu grupas koncertmeistare kopš 2015. gada, bet Ogres Mūzikas skolā Ieva strādā kopš 2018.gada.


Kategorijā "Gada jaundarbs" viena no nominantēm ir Santa Ratniece par skaņdarba "Pļavas" pirmatskaņojumu 18.novembrī VEF Kultūras pilī kopā ar orķestri "Rīga" un diriģentu Valdi Butānu, kurš ir arī Ogres Mūzikas skolas simfoniskā orķestra diriģents. Valdis Butāns ir pūtēju orķestra "Rīga" galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs kopš 2015. gada, savukārt Ogres Mūzikas skolā strādā kopš 2016.gada. Valdis Butāns ir ieguvis maģistra grādu simfoniskā orķestra diriģēšanā J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Studējis Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē. Divas sezonas strādājis Latvijas Nacionālajā operā.


Turklāt mūzikas balvai nominēts arī viens no Ogres Mūzikas skolas bijušajiem audzēkņiem – Ogres Mūzikas skolas klavierspēles nodaļas vadītājas Guntas Trasunes dēls Pēteris Trasuns, kurš ir altists kvartetā "Quadra". Šis kvartets nominēts kategorijā "Gada koncerts" - par 30.oktobrī notikušo koncertu "Ķēniņš un  Quadra" Rīgas Reformātu baznīcā.


Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, un tā tiek pasniegta kopš 1993.gada, kad Latvijas Republikas Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. 


“Mēs varam būt ļoti lepni, ka šogad starp visiem, kas nominēti apbalvojumiem, ir četri Ogres Mūzikas skolas pārstāvji. Tas tikai apstiprina, ka šeit, Ogrē iespējams iegūt muzikālas zināšanas, kuras pasniedz Latvijas atzītākie mūziķi,” priecīgs ir Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala.


"Lielās mūzikas balvas 2019" pasniegšanas ceremonija notiks 25.februārī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā. Tiešraidē ceremoniju varēs vērot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un vēlāk arī Latvijas Televīzijā. 


 Anda Bīriņa, Ogres Mūzikas skolas kultūras pasākumu organizatore

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45656

8. janvārī, 14:39, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet