Atgriezties pie raksta

Februārī Ogres Teātra telpā gaidāmas trīs viesizrādes Foto

Februārī Ogres Teātra telpā gaidāmas trīs viesizrādes. Ar Ojāra Vācieša dzejas performanci "Lūdzami, nekāpiet laukā!" 6.februārī viesosies Latvijas Kultūras akadēmijas t.s. Valmieras drāmas teātra aktieru kurss, 8.februārī divas izrādes bērniem sniegs Istabas teātris, savukārt 26.februārī būs skatāma Daugavpils teātra viesizrāde – "Spēlmaņu nakts 2019" Gada mazās formas izrāde "Kliedzēji".

6.februārī plkst. 19.00 Ogres Teātra telpā Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas  3.kursa studentu – Valmieras drāmas teātra aktieru kursa – izpildījumā norisināsies Ojāra Vācieša dzejas performance "Lūdzami, nekāpiet laukā!". Dzejas izrāde sniegs iespēju izzināt Ojāra Vācieša dažādās šķautnes un viņa devumu literatūrai. 


Ojāra Vācieša dzejā ir kaut kas no "pavisam nepilngadīga suņa", sliktā brāļa. Tā ir mūžam jauna, mūžam aktuāla un mūžam personīga. Katrs sevi cienošs "pret" tajā atradīs sev draugu un katra pazudusi sajūta iegūs vārdu. 12 jaunieši, no Vācieša dzejas dzīlēm izrakdami sev tuvāko un mīļāko, veido dzīvu dzejas virknējumu. Katra reize ir citādāka, katru reizi mēs paši tajā dzirdam un atrodam ko jaunu. Jo dzejolis "vakar" un "šodien" ir divas dažādas būtnes.


Režija – Zane Daudziņa. Piedalās aktieri no Valmieras Drāmas teātra aktieru kursa – Aksels Aizkalns, Ieva Barkāne, Rūdis Bīviņš, Katrīna Griga, Artis Jančevskis, Milēna Miškeviča, Agnese Laicāne, Meinards Liepiņš, Sandis Runge, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Kārlis Zahovskis.


Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" tīklā: 5 EUR, izrādes norises dienā: 7 EUR. Pērkot biļeti "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā – 15% atlaide ar skolēna, studenta, pensionāra apliecību, Ogres novadnieka karti vai aplikāciju.


8.februārī ar divām režisora Jāņa Znotiņa veidotām izrādēm bērniem Ogres Teātra telpā viesosies Istabas teātris. 


Plkst. 11.00 būs skatāms iestudējums 'Kaka un pavasaris". Izrādes pamatā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmata "Kaka un pavasaris", un tā runā runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība. Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet arī saņēmusi "Spēlmaņu nakts 2016" balvu kā "Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem'. 


Bet plkst. 13.00 – Jāņa Znotiņa izrāde "Karnevāls un kartupeļu salāti', kas veidota pēc A.Kivirehka tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Gan grāmata, gan izrāde runā par empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi. Par bērnu iekļaušanos sabiedrībā. Viņu spēju pieņemt šīs pasaules noteikumus, cenšoties saglabāt savu būtību, savu unikalitāti.


Abās izrādēs spēlēs Jānis Znotiņš un Ance Muižniece. Mērķauditorija: 4+. Biļetes "Biļešu paradīzes" tīklā: EUR 8, ģimenes biļete (4 pers.) – EUR 24.


Savukārt 26. februārī plkst. 17.00 un 19.30 Ogres Teātra telpā būs skatāma Spēlmaņu nakts 2019 “Gada mazās formas izrāde” – Daugavpils teātra iestudējums "Kliedzēji" Viestura Roziņa režijā.


Iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns "Sniegi" (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa. Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku. Lai arī Tāsītes acis ir zaudējušas spēju redzēt, tomēr viņa spēj saskatīt būtisko caur pieskārieniem, skaņām, smaržām un savu sirdi. Izrādē Tāsītes neparasto pasauli iepazīt var arī skatītāji – tā tiek atspoguļota, iesaistot visus izrādē spēlējošos aktierus, kuri kļūst par viņas dzirdi un kā vienots organisms rada šo neparasto skaņu pasauli, pārceļot varoņus te uz mežu, te pilsētas ielās. Izrādes muzikālo noformējumu veidojis komponists Jēkabs Nīmanis, kurš par šo darbu saņēmis "Spēlmaņu nakts 2019" balvu nominācijā "Gada muzikālās partitūras autors". 


Biļetes "Biļešu paradīzes" tīklā: 15 EUR. Pērkot biļeti "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā – 15% atlaide ar skolēna, studenta, pensionāra apliecību, Ogres novadnieka karti vai aplikāciju. 


Ieva Rodiņa, Ogres teātra radošā direktore 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45659

8. janvārī, 23:56, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet