Atgriezties pie raksta

Ogres skolotāju kamerkoris tiekas ar skatītājiem dziesmās un sarunās pie kamīna Foto

Sestdienas vakarā Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē uz koncertu "Gaiši, gaiši…" aicināja Ogres skolotāju kamerkoris.

"Prieks jūs visus redzēt varbūt ne tik sniegotā laikā, kāds raksturīgs ziemai un janvārim, bet ceru, ka to baltumu, kuru mēs nesaņemam no debesīm, šī vakara koncerts nesīs caur dziesmu," sacīja Ogres skolotāju kamerkora diriģents Ivars Krauze.


Tas arī patiesi izdevās, jo koris bija sagatavojis plašu un pārdomātu programmu – sākot no krievu pareizticīgās mūzikas, Sergeja Rahmaņinova un citu pasaules klasiķu un beidzot ar latviešu komponistu skaņdarbiem, tostarp Agnetas Krilovas-Bērziņas un Raimonda Tigula dziesmām.


Kā atklāja kora diriģents, šie skaņdarbi, kuri tika nodoti skatītāju vērtējumam, iestudēti pagājušajā un šīs sezonas pirmajā pusē. Koncerta noskaņu bagātināja arī kora vokālās pedagoģes Ances Purmales un diriģenta Ivara Krauzes solo priekšnesumi.


Koncertam "Gaiši, gaiši…" bija izvēlēts netipisks formāts – skatītāji ne tikai varēja dzirdēt kori dziedam, bet arī ieklausīties sarunās pie kamīna.


I.Krauze aicināja kora dalībniekus pastāstīt par kora spilgtākajiem notikumiem, kas ir pieredzēti cauri gadiem. Uz sarunu tika aicināts arī Ogres skolotāju kamerkora dibinātājs un pirmais diriģents Leons Amoliņš, kurš atzina, ka visam, kas piedzīvots ar šo kori, ir ļoti patīkamas atmiņas. Aprīlī Ogrē un Rīgā plānoti Leona Amoliņa koncerti, kuros piedalīsies arī Ogres skolotāju kamerkoris, jo uzskata par savu godu un pienākumu dziedāt sava kolektīva aizsācēja un izveidotāja dziesmas.


Pašreizējais kora diriģents Ivars Krauze, kurš kori vada jau otro sezonu, uzsvēra, ka tas ir Leona Amoliņa nopelns, ka uz skolotāju kamerkori dziedātāji nāk tāpēc, ka mīl mūziku.


Ogres skolotāju kamerkoris dibināts 1997.gadā. Vairāki no dziedātājiem dzied korī kopš tā pirmsākumiem. Viens no ilggadējiem dziedātājiem ir arī tenors, kora prezidents Dainis Norītis, kurš korī dzied kopā ar savu dzīvesbiedri. Visus šos gadus kopā ar kori bijusi ari koncertmeistare Gunta Trasune. Šogad korim pievienojušies arī pieci jauni dziedātāji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45678

12. janvārī, 12:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Gita • 14. janvārī, 21:58
Ogres Skolotāju kamerkoris-jā, daudzi ir skolotāji un mēs katrs dzīvē esam skolotāji -noteikti arī Jūs- ??? un :) ! Lai jaukas dienas!
??? • 13. janvārī, 04:14
Kur tu atradi nosaukumu?
:) • 13. janvārī, 01:30
Skaisti! Nosaukums korim interesants. Vai tikai skolotāji dzied?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet