Atgriezties pie raksta

Ģitārspēles meistarklase ar Matīsu Čudaru iedvesmo jaunos ģitāristus

10.janvārī Ogres Kultūras centra ģitārspēles nodarbību zālē notika ģitārspēles pulciņa dalībnieku tikšanās ar džeza ģitāristu Matīsu Čudaru. Mūziķis pie jaunajiem ģitāristiem viesojās jau otro reizi.

Bērnus un jauniešus fascinēja Matīsa atvērtība, radošums un spēles tehnika. Būdams pusaudža vecumā, viņš kopā ar saviem domubiedriem Ogrē izveidoja savu grupu, kas regulāri satikās Ogres pagrabiņā un spēlēja elektriskās ģitāras.


Atbildot uz jautājumu "Kā var tik labi un ātri spēlēt?", Matīss saka, ka jātrenējas katru dienu, jāspēlē gan gammas, gan to, ko pats vēlas, jāapgūst ģitāras grifa iespējas, jāmeklē melodijas pēc dzirdes.


Sākumā mūziķis mācījās ģitāru pašmācības ceļā, pēc tam papildināja zināšanas Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā. Matīss atklāj, ka arī tagad, paralēli aktīvai koncertdarbībai, turpina apgūt ko jaunu.


Pasākuma otrajā daļā varēja praktiski izspēlēt improvizācijas vingrinājumus. Kopīgās muzicēšanas uzdevums bija sajust ritmu, sadzirdēt dažādu skaņu saplūsmi, improvizēt ar skaņu avotiem.


Piedalīšanās meistarklasē un saruna ar Matīsu Čudaru rosināja mūs padziļināti apgūt ģitārspēles tehnikas, būt neatlaidīgiem un pacietīgiem, lai sasniegtu iecerēto.


Informāciju sagatavoja Jaunogres vidusskolas interešu izglītības ģitārspēles pulciņa skolotāja Dace Priedoliņa

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45705

15. janvārī, 10:00, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet