Atgriezties pie raksta

Skolēniem pavērsies lielākas iespējas apgūt svešvalodas Foto

16.janvārī Ogres Valsts ģimnāzijā notika diskusija "Svešvalodas vidusskolā – Kas? Kur? Kā?", lai vienotos par Ogres reģiona starpnovadu sadarbību svešvalodu mācību programmu padziļināta piedāvājuma izveidē.

Ogres novada pašvaldības Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste vispārējās izglītības jautājumos Vineta Āboltiņa uzsvēra, ka diskusiju aktualizēja Ministru kabineta izdotie noteikumi "Par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem". Jaunais pamatizglītības standarts stāsies spēkā 2020.gada 1.septembrī, un izglītības iestādēm ir jābūt gatavām to ieviest. Pārmaiņas gaidāmas arī svešvalodu mācīšanā, un ieinteresētajām pusēm – pedagogiem, vecākiem un skolēniem – svarīgi noskaidrot, kā tās produktīvāk izmantot svešvalodu apguves līmeņa celšanā. 


No 2020.gada 1.septembra vidusskolu klasēs joprojām būs obligātas divas svešvalodas, no kurām vienai jābūt Eiropas Savienības valodai (angļu, franču, vācu). Otrā svešvaloda pēc izvēles varēs būt angļu, vācu, franču, vai krievu valoda. Jaunais izglītības standarts piedāvā mācīties arī trešo svešvalodu, ko pati izglītības iestāde pēc savām iespējām varēs izvēlēties, piemēram, spāņu, norvēģu, zviedru, somu un citas valodas.


Diskusijas dalībniekus uzrunāja arī Latvijas Universitātes Konfūcija institūta direktori – Šan Cjuanju un Pēteris Pildegovičs, kuri informēja par ķīniešu valodas apguves iespējām Latvijā un praktizēšanos Ķīnā. Viens no Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem izteica vēlmi mācīties ķīniešu valodu. 


Pēc viesu uzstāšanās norisinājās savstarpēja domu apmaiņa, ko atraktīvāku padarīja metamais mikrofons (catch box). Diskusiju vadīja moderators Ansis Bogustovs.


Diskusijā piedalījās teju 60 dalībnieku - pašvaldību izglītības darba speciālisti, izglītības iestāžu direktori un viņu vietnieki, vidusskolu svešvalodu skolotāji un skolu vadība, vidusskolēni un viņu vecāki, svešvalodu kursu organizētāji Latvijā, darba devēji – uzņēmēju pārstāvji, kā arī citas starptautiskajā sadarbībā ieinteresētas organizācijas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45728

17. janvārī, 10:49, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet