Atgriezties pie raksta

Norisinājies ikgadējais Ogres novada zinātniski pētniecisko darbu konkurss

Piektdien, 24. janvārī, Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās ikgadējais zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkurss, kurā novada skolu audzēkņi cīnījās par iespēju nokļūt Pierīgas reģiona konferencē.


 

ZPD konkursā piedalījās 10. līdz 12. klašu skolēni no Jaunogres vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas. Kopumā tika prezentēti 9 darbi, kuru tēmas bija ļoti dažādas – politikas, vides, lauksaimniecības, literatūrzinātnes, mediju un komunikāciju, sociālās un izglītības zinātnes jomā. Jāatzīmē, ka viens ZPD tika prezentēts angļu valodā. 


Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Rasma Zaikovska atzīmēja, ka darbi ir ļoti dažādi un interesanti. Arī žūrija, vērtējot izstrādātos ZPD, uzzināja jaunu un noderīgu informāciju. Viņa teica lielu paldies skolēniem, kas ir gatavi darboties, pētīt un izzināt šo pasauli, kā arī viņu darbu vadītājiem un recenzentiem par ieguldīto darbu.


 2019./2020. mācību gada Ogres novada ZPD konkursa rezultāti:


1.vieta - Jaunogres vidusskolas 11. klases skolniece Laura Kondratjuka ar darbu “2014. gada politisko partiju programmās ietvertā Reemigrācijas plāna reprezentēšanas kontentanalīze” (darba vadītāja Laura Lārmane). 


2.vieta:


Jaunogres vidusskolas 11. klases skolnieces Viktorija Galaktionova un Katrīna Viktorova ar darbu “Alvejas (Aloe vera) un Cetrārijas (Cetraria islandica) izmantošanas iespējas Aspergillus ģints sēnīšu kontaminācijas mazināšanā iekštelpās” (darba vadītāja Anna Roddate);


Jaunogres vidusskolas 10. klases skolnieces Jeļizaveta Jegorova un Zlata Zainagutdinova ar darbu “Bioloģisko pretsēnīšu līdzekļu izmantošana pirmsinkubācijas olu apstrādē” (darba vadītāja Anna Roddate). 


3.vieta:


Jaunogres vidusskolas 10. klases skolnieks Ivans Safonovs ar darbu “Padomu krātuves izveide veiksmīgai debašu norisei skolā” (darba vadītāja Laura Lārmane);


Ogres 1.vidusskolas 12. klases skolnieces Agnese Gremzde un Šarlote Šķēle ar darbu “Ogres 1.vidusskolas vidusskolēnu mācību uztveres īpatnības un tām piemērotākās mācību metodes” (darba vadītāja Nora Heinrihsone). 


Vērtēšanas komisija nolēma, ka visi deviņi prezentētie darbi tiek izvirzīti uz nākamo posmu – Pierīgas reģiona konferenci, kas notiks 28. februārī, tās organizētāji ir Latvijas Universitāte. Labākie Pierīgas reģiona darbu autori tiks uzaicināti uz ZPD valsts posmu, kas notiks šī gada 3 un 4. aprīlī. 


ZPD konferences mērķis ir veicināt vispārējās izglītības iestāžu skolēnu individuālo kompetenču un talantu attīstību, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniskās pētniecības darba tematiku un metodēm un veidot skolēnos prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē.


Audzēkņi darbus iesniedza tiešsaistē, nodrošinot neatkarīgu recenzentu piesaistīšanu darbu vērtēšanai. ZPD tika sadalīti sešās nozarēs – dabaszinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, medicīna un veselības zinātnes, lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes, sociālās zinātnes, humanitārās un mākslas zinātnes. Pirms aizstāvēšanas savu vērtējumu par darbu sniedza neatkarīgi recenzenti, bet žūrija vērtēja gan ZPD saturu un novitāti, gan dalībnieku spēju uzstāties, atbildēt uz jautājumiem un aizstāvēt savu viedokli.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45815

27. janvārī, 10:03, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

mācību uztveres īpatnības • 27. janvārī, 14:06
... un kādas tās ir? to jau nedabūs zināt...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet