Atgriezties pie raksta

Ogres jaunie pianisti un ģitāristi gūst panākumus konkursos Foto

Šī nedēļa Ogres Mūzikas skolas audzēkņiem bijusi piepildīta un panākumiem bagāta – līdzīgi kā akordeonisti pagājušajā nedēļā, arī mūzikas skolas ģitāristi un pianisti ļoti atzinīgi startējuši konkursos, kas notika šonedēļ. 

29.janvārī Ogres Mūzikas skolas audzēkņi devās uz Valmieru, lai piedalītos  Starptautiskajā jauno pianistu konkursā, kas veltīts Jautrītei Putniņai. Kaut arī konkurence starp pianistiem ir tiešām sīva, ogrēnieši atgriezās ar nopelnītiem diplomiem un pateicībām.  Savā vecuma grupā (8 – 9 gadi) pirmo  vietu ieguva Vidmants Survilo (sk. Irēna Ignatāne), bet otro vietu - Hanna Grinberga (sk. Gunta Trasune). Pateicība par piedalīšanos konkursā arī Luīzei Grīnhofai (sk. Natālija Petrova). Paldies audzēkņu skolotājām!


Audzēkņu skolotāja Irēna Ignatāne atzīst, ka jauno pianistu konkursos ir grūti prognozēt gaidāmos rezultātus, tāpēc iegūtās vietas ir patīkams pārsteigums: "Uz šāda veida konkursiem audzēkņiem ir jāsagatavo sarežģīts repertuārs, ko, protams, nevar paveikt pāris nedēļās. Repertuāra iestudēšanai tiek veltīti vismaz pāris mēneši cītīga darba gan no pedagoga, gan audzēkņa puses. Tāpēc patiešām ir liels prieks, ka ieguldītais darbs vainagojies ar lieliskiem rezultātiem. Liels paldies jāsaka arī audzēkņu vecākiem par atbalstu, kā arī mūsu pašvaldībai, kas vienmēr atbalsta mūzikas skolas audzēkņu piedalīšanos dažādos konkursos." Nākamais jauno pianistu konkurss plānots 21.februārī, kad ogrēnieši dosies uz 7.Starptautisko A.Žilinska Jauno pianistu konkursu Jēkabpilī.


Savukārt 30.janvārī Ogres Mūzikas skolas ģitāristi no valsts konkursa II kārtas Rīgā mājup pārveda godalgotas vietas. Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības programmas "Stīgu instrumentu spēle - Ģitāras spēle" audzēkņiem 2019./2020. mācību gada valsts konkursa II kārtā: 2.vieta Tomam Liepiņam, Artjomam Mihailovam 3.vieta un Robertam Zvirgzdiņam 3.vieta. Toms Liepiņš izvirzīts arī uz konkursa finālu, kas februārī norisināsies Jūrmalas Mūzikas vidusskolā. “Visu trīs audzēkņu skolotājs ir  Valdis Koroševskis un mēs esam ļoti priecīgi par ikvienu šādu pedagogu – centīgu, iejūtīgu un saprotošu. Valdis vienmēr spēj atrast labu kontaktu ar ikkatru savu skolēnu un viņa vecākiem, kā arī motivēt audzēkņus darbam. Tiešām lepojamies ar mūsu pasniedzējiem un viņu skolēnu panākumiem!” gandarīta ir Gunita Bičule, Ogres Mūzikas skolas direktora vietniece izglītības jomā.


 Informāciju sagatavoja Anda Bīriņa, Ogres Mūzikas skolas kultūras pasākumu organizatore 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45883

1. februārī, 08:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet