Atgriezties pie raksta

Daugavas muzejā 20 mākslinieki dalās krāsainās atmiņās par Ķeipenes plenēru

No 24.janvāra Daugavas muzejā, Doles salā, skatāma izstāde "Daugavas krastos", kurā skatītāju vērtējumam nodoti arī Ogres novada mākslinieču Veltas Riekstiņas, Vitas Beikertes un ikšķilietes Laumas Palmbahas darbi.

Izstādē varam aplūkot arī Alekseja Naumova, Vijas Dzintares, Laines Kainaizes, Jāņa Strupuļa, Mairas Veisbārdes, Sarmītes Caunes, Jura Ģērmaņa, Guntas Brakovskas, Vitas Mercas, Ģirta Burvja, Ievas Muzikantes, Raimondas Strodes, Dzintara Adieņa, Ligitas Caunes, Ineses Sudares, Ziedoņa Bārbala un Tālivalža Muzikanta mākslas darbus.


Māksliniece Lauma Palmbaha gleznojusi Daugavu pie Meinarda salas Ikšķilē. 


"Šo darbu gleznoju ar simbolisku noskaņu un krāsu kontrastiem. Par pamatu ņēmu netālu no savām mājām pie Daugavas redzēto kontrastaino saulrieta skatu ar gaismas tiltu. Stāvēju aiz betona mūra, kurš mākslīgi imitē krasta kontūru un domāju par skaistumu, kuram pāri ir betona vāks. Domāju par vēsturisko atmiņu, kura vēl ir dzīva manas paaudzes bērnības pieredzē. Paldies Dievam, esmu redzējusi savām acīm  Daugavas un Ogres upes dabisko krastu dolomīta atsegumu izveidoto krāsu un formu arhitektūru, ozolu birzis, labību laukus ar rudzupuķu viļņojumu pirms Jāņu vakara...


Tomēr mana glezna par Daugavu veidojās smagnējos toņos. Tos negaišināju un necentos noslēpt savu sāpi gleznieciskā abstrakcijā. Darbā ietvertie simboli - Meinarda salas drupas, gaismas tilts un laivas tēls ir jautājums par ceļu un vērtībām, kuras, manuprāt, nedrīkst aizmirst vai izsvītrot no Latvijas kultūras vēsturiskās atmiņas," atklāj L.Palmbaha.


Izstādē "Daugavas krastos" skatāms Dantes Aligjēri biedrības Latvijā un Ķeipenes vasaras plenērā darbojošos mākslinieku veikums. 


2019. gada vasarā Ķeipenes vasaras plenērs notika jau divpadsmito reizi. Plenēra noslēgumā ikreiz tiek rīkota izstāde, iepazīstinot Ķeipenes pagasta un tās apkārtnes iedzīvotājus ar gleznām, grafikām, akvareļiem, kas tapuši plenēra laikā, tāpat šie darbi parādīti izstādēs arī citviet Latvijā. 


Tagad līdz 3.martam tos var apskatīt Daugavas muzejā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45945

6. februārī, 14:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet