Atgriezties pie raksta

"Rasas krāsas" zīmē kosmosu

Radošās izglītības centrā "Rasas krāsas" vizuāli plastiskās mākslas pedagogi savā darbā apvieno gan tradicionālo, gan kompetenču vadlīnijās balstīto pieeju bērnu tēlainās pasaules uztveres attīstībai un profesionālo pamatzināšanu apguvei. 

Iecere izveidot apjomīgu projektu par Kosmosa tēmu radās jau pagājušā gada  augustā.  Vērojot zvaigžņu lietu Visuma tālumos, vēlējāmies, lai piepildās ideja par kosmosa tēmas vizualizāciju "Rasas krāsu" audzēkņu darbos.


Vairāk nekā 100 jauno mākslinieku divu mēnešu lielais zīmēšanas, mālošanas, modes un tekstila mākslas, kā arī  metāla un dzintara slīpēšanas darbs ir veiksmīgi pārtapis kosmosa mākslas tēlos. Ikšķilieši un novada viesi ir aicināti apskatīt un vērtēt darbu izstādi Ikšķiles Tautas namā. Tā būs apskatāma no 18.februāra līdz 16.martam.


Melnbalto līniju vijumi, noslēpumaino tēlu kompozīcijas un košie krāsu laukumi ataino mūsu nākamās paaudzes domas, sapņus un emocijas. "Rasas krāsu" bērnu un jauniešu oriģināldarbos kosmosa tēma ir attēlota gan ļoti personīgi, gan filosofiski. Mākslas valodā tā stāsta par autoru dvēseles pārdzīvojumu diapazonu, par lielā un mazā kosmosa izpratni sevī un apkārtējā pasaules telpā.


"Paldies telekomunikaciju kompānijas "Telcom" vadītājiem par sadarbību, izvēloties "Rasas krāsu" bērnu radošos darbus savam 2020.gada kalendāram. Tas atgādina, cik svarīgas ir ideju dzirksteles un savstarpēja radošu domu apmaiņa starp komunikāciju tehnoloģiju un mākslas valodā runājošiem laikabiedriem," teic biedrības "Rasas krāsas" radošās izglītības centra vadītāja Lauma Palmbaha.


Pašlaik "Rasas krāsās" notiek radoši daudzveidīgs darbs, lai 2020.gada aprīlī izveidotu mākslinieciski augstvērtīgu izstādi Rīgas Centrālajā bibliotēkā.


Jau tapuši plāni vasaras Radošajām darbnīcām sadarbībā ar Daugavas muzeju Doles salā un tūristiem pieejamu ilgtermiņa Vides mākslas darbu izstādi. Un vēl, un vēl…ideju kosmoss rasas krāsās nekad nebeidzas!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45958

7. februārī, 16:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Z.Maija • 8. februārī, 09:16
Re ka berniem no mazotnes pratu jauc.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet