Atgriezties pie raksta

Ogrē atjauno Meteņu svinēšanas tradīciju Foto

Svētdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā un Brīvības ielā norisinājās ziemas Meteņu svinēšana "Nāc nākdamis, Metenīti!".

Vispirms Meteņu dienas svinētāji muzejā tikās ar latviskās dzīvesziņas pētnieku Jāni Kušķi, kurš stāstīja par šī laika tradīcijām un simbolisko vēstījumu.


Turpinājumā notika Meteņu miežu putras ēšana, spēkošanās un lielīšanās, Meteņa dzīšana, rotaļas, sadziedāšanās ar Ogres novada Kultūras centra folkloras kopu "Artava" un sadancošanās ar Ogres Danču klubu.


Meteņu dienas svinēšanu organizēja biedrība "Ogriņa", kas dibināta pavisam nesen ar mērķi veicināt nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs. Biedrību vada divi iniciatīvas bagāti jaunieši – Jolanta Kalniņa un Māris Čeičs.


"Mēs esam iecerējuši Ogrē ienest gadskārtu svinēšanu arvien biežāk. Ogrē kādreiz tas jau tika darīts. Kad es biju maza, vecmāmiņa mani ņēma līdzi uz šiem pasākumiem. Tas manī atstājis tik spēcīgus iespaidus, ka gribas atkal to atjaunot," atklāj J.Kalniņa. "Man interesē tautas māksla un ar to saistītās tradīcijas."


Gadskārtu svinēšanu biedrība plāno īstenot kopā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju. Pagājušā gada 22.decembrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā un tā tuvumā notika Ziemas saulgriežu sarīkojums "Ziemassvētki bluķi vilka...". Meteņu svinēšana ir jau otrais kopīgi veidotais pasākums.


Tuvākajos biedrības plānos 21.martā ir Lielas dienas svinēšana ar saules sagaidīšanu, olu ripināšanu un šūpošanos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45984

10. februārī, 14:20, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Anna mārim • 12. februārī, 16:33
Apstādiniet savu darbību. Jūs nesat lāstu Ogrei, Latvijai. Kā? Spļaujot sejā Dievam. Kad tās vecenes no bildēm ar ragiem nomirs, viņas nonāks kur? Pareizi, ellē. Un tur tādi dēmoni ar ragiem viņas cepinās un ņems priekšā. Tās vecenes varēs saukt palīgā meteņus hujeteņus, ausekļus hujausekļus, pēkona un hujērkona tēvu, bet nekas nepalīdzēs. Tas ieskatam. Pasaki tām savām vecenēm šo perspektīvu. Dažai ilgi nebūs jāgaida.
Māris • 12. februārī, 14:21
Ja ir kāds Ogres uzņēmums, kurš var atbalstīt ar malku ugunskuram vai citiem nākamo gadskārtu svētku atribūtiem, priecāsimies sadarboties! Pagaidām viss ir organizatoru pašu darbs un izdevumi.
Andris • 11. februārī, 13:05
Meteņos kārtīgi jāpiedzeras iekšpagalmos!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet