Atgriezties pie raksta

Izstāde "Saruna par tekstilu. Filcs" Foto

No 1.marta līdz 17.aprīlim Ikšķiles evaņģēliski luteriskās baznīcas Izstāžu zālē tekstilmākslinieces iepazīstinās ar neaustās šķiedras apstrādes tehnikas – filcēšanas klātbūtni un dažādību Latvijas tekstilmākslā.

Vienas tehnikas ietvaros skatītājam tiks sniegts neierasti daudzveidīgs ieskats tēlu un izpildījuma izvēlē. Filcēšana ir viena no vissenākajām tekstiltehnikām, kas sniegusi iespēju savienot šķiedras nevērpjot un neaužot tās. Mūsdienu fillca mākslā vērojamas divējādas tendences - viena, kad neaustais materiāls tiek lietots vairāk konceptuāli, formas iegūšanai, otra, kad tiek plašāk izmantotas tēlojošās iespējas, krāsu un faktūru dažādība. Slapjā un sausā filca tehnika, dabīga vilna, putekļveidīgas struktūras un rūpnieciskais filcs.


Skatītājs varēs iepazīt dažādus virzienus, redzot gan grafiskus, ar lāzergriezumu radītus darbus, gan izšūtus, apdrukātus un dažādām autortehnikām papildinātus filcējumus.


Izstādē būs apskatāmi gan pieredzējušu un labi zināmu, gan arī jauno mākslinieku un studentu darbi. Izstādē piedalās: Agnese Tukāne, Anna Pommere, Annele Slišāne, Elizabete Klints, Jana Purmale, Katrīna Leitēna, Kristīne Kligina, Kristīne Krastiņa-Indāne, Ruta Bogustova, Ruta Linīte, Santa Grigus, Šarlote Baškevica. Izstādes autoru vidū arī ogŗēniete Līva Kaprāle.


Izstāde "Saruna par tekstilu. Filcs" tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedru, Latvijas Tekstilmākslas asociāciju un biedrību "Rasas krāsas".


Izstādi atklās 1.martā plkst.11.30.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/45997

11. februārī, 12:37, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet