Atgriezties pie raksta

Daumants Liepiņš - viens no spožākajiem pianisma talantiem pasaulē - muzicē dzimtajā pilsētā Foto

Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē 20.februārī koncertprogrammā "Šūberts, Šopēns un Enesku" klasiskās mūzikas cienītājiem bija unikāla iespēja dzirdēt daudzu starptautisko pianisma konkursu laureātu Daumantu Liepiņu, ar kuru var lepoties arī ogrēnieši.

 "Esmu dzimis Ogrē, bet atmiņas  no agrās bērnības nav saglabājušās, jo divu gadu vecumā kopā ar ģimeni pārcēlos uz Mārupi, tad dzīvoju Saldū un tagad Tukumā. Taču Ogrē man ir radi, esam te arī ciemojušies, tāpēc Ogre man vienmēr saistās ar ģimeni," atklāj Daumants Liepiņš. "Šis koncerts ir parāda atdošana Ogrei, lai parādītu, ko šajā laikā esmu paguvis paveikt."


Daumants Liepiņš Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" (2017). Pagājušais gads ir nesis uzvaru prestižajā Vendome pianistu konkursā Šveicē, izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas vienbalsīgu atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu šogad debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku Steinway ierakstu kompānijā, ko viņš jau izdarījis - disks iznāks vasaras vidū. 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā. Viņš ir viens no četriem jaunajiem pianistiem pasaulē, kuram žurnāls "Pianist Magazine" 2020.gadā iesaka sekot līdzi. Zviedru presē pianists ir atzīts par pasaules klases mūziķi ar ģēnija auru.


Jaunajam pianistam šobrīd ir 25 gadi, viņš ir ieguvis bakalaura grādu Kārlstades Universitātes Ingesundas Mūzikas augstskolā Arvīkā Zviedrijā. Šogad Daumants Liepiņš ir iestājies maģistrantūrā Ženēvas Mūzikas augstskolā, taču Arvīka joprojām ir viņa bāzes vieta. 


"Tur ir vislabākie kolēģi. Var teikt, ka mēs esam tāda klavieru komūna. Zviedrijā ir ļoti labi apstākļi, lai varētu vingrināties, gatavoties koncertiem, attīstīt savas prasmes un muzikālo izpratni par klavierspēli," stāsta D.Liepiņš.


Daumants regulāri koncertē Latvijā un citviet Eiropā, ir uzstājies kopā ar Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri, Helsingborgas simfonisko orķestri, Kauņas simfonisko orķestri u.c. 


Atgriešanos dzimtajā pilsētā talantīgais pianists svinēja ar savu jauno koncertprogrammu "Šūberts, Šopēns un Enesku", ko veido trīs klaviermūzikas "grandi", izcilas un savstarpēji ļoti atšķirīgas klaviersonātes: vēlīnā Franča Šūberta La mažora opuss, ne mazāk populārā Friderika Šopēna 3.skerco un Noktirne Re bemol mažorā, kā arī rumāņu komponista Džordžes Enesku Trešā klaviersonāte, kas Latvijā tika atskaņota pirmoreiz un bija šīs programmas īpašais numurs.


Ogrēnieši bija pirmie, kuri varēja noklausīties šo programmu. Šo pašu koncertu 23.februārī varēs dzirdēt arī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". 


"Es ļoti priecājos, ka varu uzstāties Ogrē. Uzzināju, ka Ogres novada Kultūras centrā notikusi Lielās zāles pārbūve, un to var izmantot arī akustiskajiem koncertiem. Publika bija lieliska, uzmanīgi klausījās, un patiešām bija prieks spēlēt," saka D.Liepiņš. "Ja aicinās, braukšu atkal uz Ogri."


Klausītāju vidū bija arī daudz mūzikas skolu audzēkņu - topošo pianistu, kuriem tā bija sava veida paraugstunda un sapnis, uz ko tiekties.


"Skaists koncerts. Priecājos, ka varēju dzirdēt šo pianistu. Pašam arī tā kādreiz gribētos spēlēt, tikai, protams, daudz jāmācās," atzīst Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Ansis Mednis, kurš mūzikas skolā apgūst klavierspēli. "Līdz šim Daumantu Liepiņu biju dzirdējusi tikai ierakstos, bet  tagad ir iespēja klausīties klātienē. Īpaši mīļš man ir Šopēns, ko vēlējos dzirdēt viņa izpildījumā. Šis koncerts dos iedvesmu turpmākajam darbam ar audzēkņiem," saka Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece, mūzikas teorijas skolotāja Inese Medne. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46110

20. februārī, 23:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

īnta • 21. februārī, 19:13
Vislielākais paldies Ogres kultūras vadībai, ka mums ir iespēja tikties ar pasaules slavenu mākslinieku , jo lielāks prieks, ka mūsu pašu jauno censoni. Baudījums, ko guvām, ir emociju pārpilns.
dusmas • 21. februārī, 12:27
Koncerts tiešām bija jauks, bet to kundzi, bļin, kas Šopēnu, Mediņu un Grīgu nokauca balsī līdzi, vajadzētu nelaist vairs vispār uz akustiskajiem koncertiem. Krimināli. Labi, ka nebija pazīstama ar Enesku daiļradi.
Silvija • 21. februārī, 09:28
Paldies par ļoti jauko koncertu, Daumants tiešām ir izcils pianists, spēlē ar tādu vieglumu, virtuozi un skaisti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet