Atgriezties pie raksta

Brazīļu un portugāļu ritmi koncertā "Dienvidu krasti"

6.martā Ogres Novada Kultūras centrā koncertā "Dienvidu krasti" vējos muzikālas vēsmas no Brazīlijas un Portugāles – šajā vakarā te viesosies izcilie mūziķi MariaMendeša (MariaMendes;  Portugāle),MišaelsPipokiņa (MichaelPipoquinha; Brazīlija) un Latvijas Radio bigbends (mākslinieciskais vadītājs – Kārlis Vanags). Koncerta sākums – plkst.19.

MariaMendeša ir portugāļu dīva ar plašu muzikālo interešu loku – viņa teicami jūtas džezā, glāsmaini dzied popmūziku un māk savai dzidri skanīgajai balsij piešķirt arī fadu smeldzīgumu. Mendeša uzstājusies Ņujorkas leģendārajā "BlueNoteJazzClub", viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā “AllAboutJazz” teikts: "Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda."


MišaelsPipokiņa, kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava videokanāla sekotāju visā pasaulē, un tagad šis brazīļu jauneklis ir uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaela spēlē ir Brazīlijas ritmu daudzkrāsainība, unikāla slepu jeb plaukstspēles tehnika un mežonīgi grūvi. “The Standard BankJazzFestival” sauc šo brīnumpuisi par sensacionālu.


Koncertā skanēs mūzika no Portugāles un Brazīlijas, priecāsimies par Marias un Mišaela skatuvisko saspēli un baudīsim Latvijas Radio bigbenda programmu "Tribute to Jaco", kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu un veltīta leģendārajam džeza basistamDžakoPastoriusam(JacoPastorius).


"Tā vienmēr ir spēcinoša sajūta – dziedātsavā dzimtajā valodā. Vārdi un melodijas iegūst jaunu aizrautības slāni, it kā es un mani klausītāji būtu nokļuvuši Riodižaneiro zelta saulrietā jūrā. Šajās dziesmās tiek svinēta portugāļu valoda un brazīļu ritmi. Kamēr dziesmu stāsti izpauž poētiskas mīlas ilgas, izsmalcinātas melodijas un harmonija dodas negaidītos un aizraujošos virzienos, kas liek aizmirst par sagurumu,” saka Maria. Par sadarbību ar bigbendu viņa piebilst: “Jūtos ļoti pagodināta spēlēt dzīvajā kopā ar Latvijas Radio bigbendu, tāpēc arī gaidu, kad varēšu būt daļa no šī lieliskā orķestra vēstures. Džezs nozīmē  improvizācijas brīvību un visu mūziķu muzikālās pieredzes pieņemšanu, tāpēc priecājos par iespēju apceļot pasauli un iepazīt jaunus džeza mūziķus, pieredzot, kā mūzika var iedot spārnus, atsvaidzinošas un iedvesmojošas ceļa norādēs dzīvē."


Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv un Ogres novada Kultūras centra kasē.


Biļešu cena – EUR 22; koncerta dienā – EUR 25. 


Ar Ogres novadnieka karti – 15% atlaide.


Vairāk informācijas:


Una Griškeviča, Ogres novada Kultūras centra PR vadītāja


Mob. tālr. 29151986; e-pasts: una.griskevica@okc.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46145

24. februārī, 19:20, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet