Atgriezties pie raksta

Uz konkursa "Balsis" II kārtu izvirzīti Ogres 1.vidusskolas, Ogres Mūzikas skolas un Jumpravas pamatskolas dziedātāji Foto

Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē 25.februārī norisinājās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku starpnovadu vokālās mūzikas konkurss "Balsis 2020", kurā piedalījās Ogres un Lielvārdes novadu izglītības iestāžu vokālie ansambļi. 

Par ceļazīmi uz konkursa II kārtu sacentās septiņi muzikālie kolektīvi. Visaugstāko žūrijas novērtējumu izpelnījās Gunitas Bičules vadītais Ogres 1.vidusskolas jauktais vokālais ansamblis, kurš ar 45.83 punktiem izcīnīja Augstāko pakāpi un tiesības piedalīties konkursa II kārtā.


Apliecināt savu meistarību II kārtā varēs arī trīs kolektīvi, kuri novērtēti ar I pakāpi – Ogres Mūzikas skolas meiteņu trio (vadītāja Gunita Bičule) – 43.75 punkti, Ogres 1.vidusskolas 4.-7.klašu zēnu vokālais ansamblis (vadītāja Gunta Goiževska) – 43.17 punkti un Jumpravas pamatskolas 5.-9.klašu vokālais ansamblis (vadītāja Ingūna Lasmane) – 40 punkti.


Lielvārdes novadu konkursā šoreiz pārstāvēja Lēdmanes pamatskolas un Jumpravas pamatskolas vokālie ansambļi. Jau otro gadu pēc kārtas Jumpravas pamatskolas 5-9.klašu ansamblis parādījis stabilu sniegumu un izcīnījis tiesības piedalīties konkursa II kārtā. "Ja iepriekšējā gadā ansamblis konkursā guvis panākumus, tad katrs nākamais konkurss pieprasa latiņu uzlikt arvien augstāk. 5.-9.klašu ansambļa, kurš izveidots pirms trim gadiem, izaugsme ir acīm redzama. Tiesa, mācību iestādes specifika ir tā, ka dziedātāji pabeidz skolu, citi nāk vietā. Tikko ar kolektīvu esi sasniedzis iespējamos griestus, viss jāsāk no jauna," atzīst ansambļa vadītāja Ingūna Lasmane. "Konkurss ir pārbaudījums un stress gan dziedātājiem, gan ansambļa vadītājam, taču tā ir arī lieliska iespēja parādīt savu varēšanu un novērtēt citus kolektīvus."


Ķeipenes pamatskolas 5.-9.klašu ansamblis (Andra Ločmele) ieguva 38.5 punktus – II pakāpi, Jumpravas pamatskolas 1.- 4..klašu ansamblis (vadītāja Ingūna Lasmane) – 37.17 punktus – II pakāpi, bet Lēdmanes pamatskolas 1.- 4..klašu ansamblis (vadītāja Juta Isate) –36.5 punktus – II pakāpi.


Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija: Ferijs Millers – kordiriģents, Latvijas Nacionālā kultūras centra vokālo ansambļu nozares padomes loceklis; Ilze Miezere – vokālais pedagogs, Ogres novada Kultūras centra vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja; Liene Seržante – muzikālā pedagoģe un kordiriģente.


Konkursa noslēgumā žūrijas pārstāvji izteica savu novērtējumu un vēlējumus konkursa dalībniekiem un pedagogiem.


I.Miezere pateicās dziedātājiem, bet jo īpaši pedagogiem un koncertmeistariem, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai ansambļi varētu veiksmīgi uzstāties konkursa pirmajā kārtā. 


L.Seržante uzsvēra, ka viņu īpaši uzrunājis ansambļu vizuālais tēls. Arī L.Seržante teica paldies konkursa dalībniekiem un viņu pedagogiem, novēlot visiem piepildīt vēlmi uzstāties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.


"Konkursa kopiespaids ļoti pozitīvs. Interesanti bija vērot solistu parādi, kas atstāja patīkamu iespaidu," uzteicot solistu sniegumu, sacīja F.Millers. Viņš arī vēlēja dziedātājiem būt daudz atraisītākiem uz skatuves, kā to, piemēram, parādīja Ogres 1.vidusskolas zēnu ansamblis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46160

25. februārī, 18:29, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

letinam • 26. februārī, 10:56
un tu tinies arzemes,tur jau visi no Latvijas ,tev te nav ko darit,seit atvedis stradniekus no Ukrainas.
letiņš • 26. februārī, 08:47
/ха ха / - Tinies uz savu Krieviju!
ха ха • 26. februārī, 07:21
Vvvaiii!!! А что у этой жжжюри на шею намотано?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet