Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centru pieskandina brazīļu un portugāļu ritmi koncertā "Dienvidu krasti" Foto

"Tas bija brīnišķīgs piektdienas vakars," tādas bija pirmās atsauksmes pēc koncerta Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē, kur muzicēja Latvijas Radio bigbends kopā ar portugāļu džeza dīvu Mariu Mendešu un brazīļu basģitāristu Mišaelu Pipokiņu (Michael Pipoquinha).

"Esam priecīgi būt šeit un redzēt, kādas pārvērtības – vizuālas un akustiskas - skārušas Ogres novada Kultūras centra Lielo zāli. Arī mūsu mūziķi varēs par to pārliecināties. Aicinām jūs šovakar kopā ar mūzikas palīdzību paviesoties eksotiskās zemēs – Brazīlijā un Portugālē -, kā arī varbūt nedaudz paceļot laikā," koncerta ievadā sacīja Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.


Latvijas Radio bigbenda programmā "Tribute to Jaco", kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu Pipokiņu, veltīta leģendārajam džeza basistam Džako Pastoriusam (Jaco Pastorius). Atzīmējot Džako Pastoriusa džeza  mūziķa un pedagoga talantu, K.Vanags uzsvēra, ka slavenais mūziķis, kurš darbojās pagājušā gadsimta 70.-80.gados, šo instrumentu padarīja ne tikai par solo instrumentu, bet arī par solo instrumentu bigbenda kontekstā.


Ogrēnieši šajā programmā varēja dzirdēt brazīļu basģitāristu Mišaelu Pipokiņu, par kuru saka, ka viņš šobrīd atrodas uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaels Pipokiņa, kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava video kanāla sekotāju visā pasaulē. 


Ne mazāk populāra ir portugāļu džeza dīva Maria Mendeša. Dziedātāja uzstājusies Ņujorkas leģendārajā "BlueNoteJazzClub", viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā "AllAboutJazz" teikts: "Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda." 


Arī klausītāji Ogrē ar sajūsmu uzņēma portugāļu dziedātāju, un citkārt rezervētā publika nebija ilgi jāmudina dziedāt līdzi un neskopojās ar aplausiem.


Pēc koncerta klausītājiem bija iespēja iegādāties mūzikas albumus, saņemt autogrāfus, tikties un  nofotografēties kopā ar mūziķiem. 


Ogrēnieši bija pirmie, kam bija iespēja dzirdēt šo lielisko koncertu. Mākslinieki nedēļas nogalē vēl uzstāsies Rēzeknē un Liepājā. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46271

7. martā, 10:02, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet