Atgriezties pie raksta

Fotoklubs "Ogre" meklē atbildes uz jautājumu – ko nozīmē būt sievietei Foto

Īsi pirms Starptautiskās Sieviešu dienas, kuru daudzi joprojām atzīmē, Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Foto izstāžu zālē 7.martā tika atklāta fotokluba "Ogre" izstāde "Būt sievietei", kurā 19 fotokluba mākslinieki katrs savā veidā centušies sniegt atbildi uz jautājumu, ko mūsdienās nozīmē būt sievietei Latvijā. 

Fotokluba "Ogre" vadītāja  Dace Voitkeviča teic, ka autoru skatījums ir atšķirīgs. "Fotogrāfijās redzamas gan tradicionālās sievietes lomas, gan atklātas neierastas profesijas un situācijas. Lai veidotos dziļāks ieskats, ir atrasti statistikas dati, kuru negaidītie fakti apliecina Latvijas sieviešu dzīves spēku. Piemēram, visvairāk sieviešu, kas vada lauku saimniecības, ir vecumā virs 65 gadiem. Sievietes aktīvi apmeklē kultūras pasākumus, gada laikā kopumā četri miljoni sieviešu devušās vienas dienas ceļojumā pa Latviju! Lai gan Foto izstāžu zālē ir satikušās dažādas sieviešu nodarbošanās, vecumi, dzīves vietas un intereses, tomēr aiz kadra paliek stāsti, kas neatklāj savus noslēpumus. Izstādes atklāšana ir brīdis, kad var pateikt paldies. Un šodien vēlos pateikt paldies fotokluba "Ogre" māksliniekiem visiem kopā un katram atsevišķi," saka D.Voitkeviča, 


Fotokluba "Ogre" vadītāja stāsta, ka darbus izstādei anonīmi izvēlējusies speciāli izveidota darba grupa, un, tikai iekārtojot uzstādi, atklājušies to autoru vārdi.  


Izstādē ar saviem darbiem piedalās 19 autori –  Dana Alksne, Solvita Batarāga, Vladimirs Gāga, Edmunds Glūdiņš, Jānis Ivanovskis, Ramona Juhņeviča, Žanna Kalve, Kintija Kauliņa, Osvalda Kretainis, Ainis Kursišs, Vitauts Mihalovskis, Ludmila Millere, Biruta Putniņa, Ēriks Rācenis, Aivars Slišāns, Voldemārs Stāvusis, Tatjana Stumbre, Visvaldis Vegners un Dace Voitkeviča, kura atzīst, ka izvēlēties darbus izstādei nebūt nav bijis vienkārši.  


"Lielu paldies vēlos teikt arī ONKC  par to, ka mums tagad ir sava telpa un arī izstāžu zāle. Domājam jau par nākamo izstādi, kuru varēs skatīt pavasarī un būs veltīta ONKC dejotājiem. Mēs ļoti novērtējam to, ka mums tagad ir sava izstāžu zāle. Varam plānot izstādes un piedāvāt tās ONKC apmeklētājiem, kuri dodas uz dažādiem pasākumiem," saka D.Voitkeviča, 


Sveicot fotokluba "Ogre" māksliniekus ar izstādes atklāšanu, ONKC direktora pienākumu izpildītāja Elīna Aupe pauda prieku par fotokluba "Ogre" pievienošanos lielajai ONKC saimei un vēlēja Izstāžu zāli piepildīt ar aizvien jaunām izstādēm. 


Ilggadējais fotokluba "Ogre" vadītājs Vitauts Mihalovskis atminējās, ka savulaik fotoklubs vairākkārt mainījis savu atrašanās vietu, izmantojot gan Ogres Trikotāžas  kombināta, gan pat Partijas komitejas telpas. 


D.Voitkeviča piebilda, ka savulaik, projektējot jauno ONKC ēku, speciāli iekārtota aptumšota telpa fotokluba vajadzībām bijusi paredzēta tur, kur šobrīd izveidota Ogres teātra telpa. 


"Paldies jums, ka esat atgriezuši mūs mājās, piešķirot savu telpu," sacīja V.Mihalovskis.


Patīkamu pārsteigumu fotokluba "Ogre" dāmām sagādāja arī vīrieši, sveicot daiļā dzimuma pārstāves Starptautiskajā Sieviešu dienā. 


Izstāde ONKC fotokluba "Ogre" Izstāžu zālē aplūkojama kultūras centra darba laikā līdz maijam. Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46313

11. martā, 00:21, Kultūra un izglītība
Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet