Atgriezties pie raksta

Aicina piedalīties "Digitālajā nedēļā 2020"

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 23. līdz 27.martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas "ALL Digital week 2020" ietvaros un Latvijā notiek jau 11.reizi pēc kārtas.


Digitālās nedēļas Latvijā šī gada galvenās tēmas:


Sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija,
Digitālā identitāte,
Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam,
Sieviešu iesaiste digitālajos darbos un IT profesijās,
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem,
Drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas,
Kritiskā domāšana un mediju pratība.


Digitālās nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos – bibliotēkās, skolās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.


"Digitālās nedēļas 2020" tematiskās dienas:
Pirmdiena, 23.marts: Atklāšanas pasākums: "Latvija – digitālā lielvalsts"
Otrdiena, 24.marts: Atvērtie dati
Trešdiena, 25.marts: Sieviešu loma un iespējas digitālo tehnoloģiju vidē
Ceturtdiena, 26.marts: Digitālās identitātes un drošības diena (KIBERNAKTS 2020)
Piektdiena, 27.marts: "IKT Profesionāļu diena"


"Digitālā Nedēļa 2020" tiek organizēta sadarbībā ar Partneriem un Reģionālajiem koordinatoriem, kas vēlas iesaistīties Digitālās Nedēļas pasākumu sagatavošanā un īstenošanā.


Ogres Centrālā bibliotēka (OCB) ir šīs kampaņas viens no reģionālajiem partneriem un piedāvā šādus pasākumus:


23.martā no plkst. 9.30 līdz 10.30 informatīva stunda "Bibliotēku veidotas datu bāzes".
OCB elektroniskais katalogs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopkatalogs un Digitālā bibliotēka. Par informācijas meklēšanu bibliotēku datubāzēs stāstīs OCB lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Gaļina Sabļina. Informācija adresēta ikvienam interesentam.


24.martā no plkst. 9.30 līdz 10.30 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informatīvā stunda "E-pakalpojumi darba meklēšanas un karjeras atbalsta jomā". Informāciju sniegs NVA Ogres filiāles karjeras konsultante Evija Lazdiņa. Informācija adresēta ikvienam interesentam.


25.martā no plkst. 9.30 līdz 10.30 Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Ogres filiāles vadītājas Ritas Švarcas konsultācija par e-pakalpojumiem sociālajā jomā. Informācija adresēta ikvienam interesentam.


26.martā no  plkst. 10.00 līdz 12.00 Ogres reģiona bibliotekāru seminārs. Izglītojošs seminārs bibliotēku speciālistiem "Medijpratība un kritiskā domāšana". Semināru vadīs izglītības vadības maģistrs, komunikācijas un kritiskās domāšanas speciālists Indars Kraģis.


27.martā no plkst. 9.30 līdz 10.30 informatīva stunda "Negaidi grāmatu rindā! Lasi internetā!".
3td e-GRĀMATU bibliotēka, ko publisko bibliotēku lietotājiem nodrošina Apgāds Zvaigzne ABC, Tieto Latvija un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Par reģistrēšanos un e-grāmatu lasīšanu 3td.lv vietnē stāstīs OCB lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Gaļina Sabļina. Informācija adresēta ikvienam interesentam.


Laipni aicināts ikviens interesents! Dalība pasākumos ir bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46328

11. martā, 13:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Būt īstajā laikā īstajā vietā. • 12. martā, 12:43
Coronkrīze ir jāizmanto lai pastipinātā tempā ieviestu IT tehnoloģijas. Mācību iestādēm tā būs tālmācība. Vakldībai te būtu jāizdala līzekļi. Ieguvumi saprotams būs ne tikai coronkrīzes pārlaišanai, bet arī pelēkajā ikdienā, kad valdība būs slēgusi daudzas skolas. Jaunajā mācību koncepcijā būtu svarīgi perspektīvā izstrādāt pašoptimizējošu softu, kas pielāgotos katra apmācamā individuālajām spējām un vielas apgūšanas tempam. Kā arī sistemātiski kontrolētu kopējo zināšanu apjomu un pastiprinati pilnveidotu bālākās zināšanas līdz nepieciešamajam apjomam. Īpaši vajadzētu piestrādat pie tādu spēju trenēšanas, kas veicina patstāvīgu jaunu zināšanu apgūšanu. Uzņēmumiem un iestādēm šis ir aiks lai pārvarētu psiholoģisko barjeru (sak, ja darbinieks nesēdēs ofisā, tad viņš noteikti laidīs luni) un organizētu darbu attālināti. Coronkrīzes laikā tas būtu drošāk gan darbiniekam gan firmai un kantorim. Pašvaldībām ir jāizmanto pļaujas laiks. Ir jāorganizē retināšanas zonas un iespējas. Proti Rīgā taču ir coronkrīzei bīstami liels cilvēku blīvums. Tiem kam ir iespējams attālināts darbs labāk ir doties uz laukiem, teiksim nopirkt īpašumu (mājiņu un vismaz kādus 1-3 ha zemes ap to - katra latvieša vairāk vai mazāk apjausts sapnis) un klusi, droši strādāt attālināti. Ogres rajons tam varētu būt pat ļoti piemērots (Rīga tuvu, internets pa pirmo). Tā varētu piesaistīt labi atalgotus speciālistus (ar labiem nodokļiem) nemaz neizmantojot roku izmežģīšanas metodes. Coronkrīzes novēršanai augšminētie pasākumi domājams lielā mērā būtu finansējami no Eiropas naudas. Apdzēsīsim coronkrīzi ar digitalizāciju!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet