Atgriezties pie raksta

IZM prezentēs izstrādātās vadlīnijas attālinātā mācību procesa īstenošanai

Šodien plkst.14.30 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tiešsaistē prezentēs izstrādātās vadlīnijas attālinātā mācību procesa īstenošanai vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes situācijā, aģentūru LETA informēja IZM.

Vadlīnijas ietver būtiskākos ieteikumus skolām un skolotājiem sekmīga mācību procesa nodrošināšanai attālināti.


Vadlīnijās ietverti vairāki piemēri, kā attālināto mācību pieeju plāno organizēt atsevišķas skolas, iekļaujot procesa aprakstu, tehnoloģisko risinājumu un pedagoga nozīmīgākos pienākumus.


Preses konferencē IZM sniegs arī ieteikumus vecākiem, kā atbalstīt bērnus, mācoties attālināti.


Preses konferencē piedalīsies Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs.


Kā ziņots, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.


Piektdien tika nolemts skolās un augstskolās mācības organizēt attālināti, savukārt sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē tika nolemts, ka no 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.


IZM aicina ceturtdien, 19. martā, plkst.14.30 video tiešsaistē attālināti piedalīties preses konferencē, jau iepriekš sūtot savus jautājumus prese@izm.gov.lv. Jautājumus varēs uzdot arī  tiešsaistē IZM Facebook kontā


Preses konferences tiešraide tiks nodrošināta šeit: 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46409

2020. gada 19. martā, 10:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet