Atgriezties pie raksta

Direktori atskatās uz trešo attālinātās mācīšanās nedēļu

Tā kā skolās mācību process noris attālināti, pašreizējo situāciju 9. aprīlī iknedēļas videokonferencē pārrunāja Ogres novada skolu direktori, pašvaldības vadība un izglītības pārvaldes speciālisti.

Viens no aktuālajiem jautājumiem ir pagājušonedēļ uzsāktā brīvpusdienu nodrošināšana skolēniem. Kopumā process norit veiksmīgi, lielākoties vecāki un skolēni ir apmierināti un saka paldies par iespēju saņemt siltas pusdienas, izdales vietās tiek ievēroti drošības pasākumi, sanitārās normas un citi aizsardzības pasākumi. 


Runājot par mācību procesu, izglītības iestāžu vadītāji norādīja, ka šobrīd jūtams saspringums, jo ārkārtas situācija tiek pagarināta. Tomēr tiek meklēti dažādi risinājumi un pieejas, runājot gan ar vecākiem, gan pedagogiem. 


Videokonferencē tika apspriesta arī televīzijā uzsākto mācību stundu pārraidīšana kanālā “Tava klase”. Neskaidrības rada tas, ka pārraižu laikā skolēni tiek aicināti pildīt uzdevumus un sūtīt saviem skolotājiem, taču izglītības iestāžu vadītāji uzsver, ka šīs mācību stundas ir tikai papildu iespēja izglītības materiāla apguvei nevis mācību saturs, kas skolēniem būtu jāizpilda un pedagogiem jāvērtē. 


Izglītības iestāžu vadītāji atzīmēja, ka pašlaik ir ļoti svarīgi risināt jautājumus, kas saistīti ar objektīvas un vienotas vērtēšanas sistēmas ieviešanu. Lai to nodrošinātu, tiek gaidīti ieteikumi no Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra. Tāpat tika runāts par nepieciešamību un iespējām ieviest vienotu pieeju mācību vielas apguvē visās izglītības iestādēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46604

15. aprīlī, 09:57, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ezis • 15. aprīlī, 14:32
https://www.delfi.lv/.../vecaku-vardarbiba-pret-pedagogu-realitate-ne-tikai- pandemijas-laika.d?...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet