Atgriezties pie raksta

Līdz 23. aprīlim- balso par kultūru Vidzemē!

Šogad ikviens iedzīvotājs , kas sasniedzis 16 gadu vecumu, līdz 23.aprīlim var paust savu atbalstu kultūras projektiem, kas iesniegti konkursam "Vidzemes kultūras programma 2020". Balsošana notiek elektroniski vietnē https://balso.vidzeme.lv/.Tajā ir apkopoti visi konkursam iesniegtie 149 projektu apraksti.

 Konkursā tiks sadalīts 143 000.00 Eur liels finansējums, taču kopējais pieteikumu apjoms ir četras reizes lielāks. Lai balsotu, ir jāautorizējas caur www.latvija.lv. Katrs iedzīvotājs var atbalstīt 3 projektus. 


No Ogres novada konkursā piedalās divi projekti. Foto kluba "Ogre" organizē starptautisku foto semināru "Egona Spura ceļš", kas oktobrī jau vienpadsmito gadu iepazīstinās plašu sabiedrību ar norisēm fotogrāfijas Latvijā un Baltijas valstīs. Seminārs nosaukts izcilā Latvijas fotogrāfa vārdā, kas 15 gadus bija Ogres foto kluba vadītājs. Savukārt biedrība "Skaņumāja" Krapē vēlas veidot nemateriālās kultūras mantojuma festivālu "Pērles kabatā", kas iepazīstina ar unikālām prasmēm un piecām Nacionālajā sarakstā iekļautajām mūzikas spēles tradīcijām. Pasākumu video materiāls tās darīs pieejamu plašai sabiedrībai. Vairāk par projektiem var uzzināt konkursa interneta lapā. 


Balsojuma mērķis ir iesaistīt sabiedrību un veicināt iedzīvotāju viedokļu paušanu par to, kas ir nozīmīgs vietējā mērogā. Tas negarantē finansējuma piešķiršanu, bet dos konkursa lēmuma pieņēmējiem priekštatu, kas ir nozīmīgs vidzemnieku skatījumā. "Vidzemes kultūras programmu" atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un AS "Latvijas valsts meži". Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.


Iepriekš plānotā balsošana klātienē nenotiks valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ. Informāciju un atbalstu  elektroniskā balsojuma veikšanai var saņemt, zvanot +371 28674617


Dace Voitkeviča,


Foto klubs "Ogre"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46627

21. aprīlī, 09:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet