Atgriezties pie raksta

No nākamā mācību gada mainīsies mācību organizācija vidusskolās. Parastu skolu vairs nebūs

Jau šajā vasarā skolēniem, kas 1. septembrī sāks mācības 10. klasē, būs jāizvēlas, ko mācīties vidusskolā. Sākot ar jauno mācību gadu, skolās Latvijā mainīsies veids, kā organizētas mācības vispārējā vidējā izglītībā. Aptuveni 30 % mācību laika, visvairāk 12. klasē, jaunieši varēs veltīt tiem mācību priekšmetiem, kuri viņus īpaši interesē, – mācīties tos padziļināti un apgūt brīvas izvēles specializētos kursus. Lai to īstenotu, skolas Latvijā šobrīd veido savu piedāvājumu vidusskolas izglītības programmai. Skolām skolēnu izvēlei jāpiedāvā vismaz 2 mērķtiecīgi izveidoti padziļināto kursu komplekti ar 3 padziļinātiem kursiem katrā no tiem.

"Tuvāko nedēļu laikā vidusskolas publiskos savus piedāvājumus. Neviena skolā nepiedāvās visus padziļinātos kursus. Nebūs vairs neviena parasta skola, visas skolas specializēsies," raidījumā Pēcpusdiena norāda projekta "Skola 2030" vadītāja Zane Oliņa.


"Izmaiņas skars skolēnus, kas septembrī sāks mācīties 10. klasē. Viņi sāks mācīties pēc jaunā vidusskolas modeļa. Viņiem būs iespēja mācīties padziļināti tos priekšmetus, kas viņus interesē vairāk, kurus viņi saista ar savu nākotnes nodarbošanos," skaidro Oliņa.


Oliņa stāsta, ka mācību saturs tiks veidots trīs līmeņos: visi skolēni apgūs vispusīgu pamatu, turpinās mācīties latviešu valodu, literatūru, matemātiku sportu optimālajā mācību satura apguves līmenī, kas ir pielīdzināms mācībām šobrīd. Pārējās jomās un arī šajās varēs izvēlēties, vai mācīties vispārīgo līmeni vai optimālo. Tālāk trīs kursus varēs apgūt augstākajā mācību satura apguves līmenī. 


"Varēs veidot individuālo mācību plānu un vairāk iedziļināties lietās, kas skolēnam šķiet svarīgas," atzīst Oliņa. "Galvenā izvēle jāizdara par trim padziļinātajiem kursiem, ko mācīsies 12.klasē, pārējie kursi piekārtosies šīm izvēlēm."


Kā piemēru viņa min, ja skolēnu interesē vēsture un padziļināti viņš vēlēsies mācīties latviešu valodu un literatūru, svešvalodas un vēsturi, tad 10.klasē jāizvēlas mācīties sociālās zinības un vēsturi optimālo kursu, arī latviešu valodu un literatūru optimālajā līmenī. Tāpat svešvalodās optimālajā līmenī.


"Pirmie kursi atkarīgi no tā, ko padziļināti vēlēšos mācīties vēlāk," bilst Oliņa.


Viedokli izsaka un jau nedaudz ar savas skolas piedāvājumu iepazīstina Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs un Druva vidusskolas direktors Sergejs Belkevics.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46680

25. aprīlī, 10:23, Kultūra un izglītība
lsm.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet