Atgriezties pie raksta

"Iespējamā misija" aicina dažādu profesiju speciālistus pieteikties projektā "Mācītspēks"

Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām ikvienā sabiedrībā. Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem.

23. aprīlī sācies šogad pēdējais pieteikšanās posms projektā "Mācītspēks" ar mērķi Latvijas skolotāju rindas papildināt ar 100 dažādu jomu profesionāļiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 18. maijam.


Projekts tiek īstenots visā Latvijā – plānots, ka topošo 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Skolotājs" būs iespējams apgūt Latvijas Universitātē un tās filiālēs, kā arī Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē. Arī darba iespējas jaunajiem skolotājiem tiks piedāvātas visos reģionos. Projekta otrajā gadā jaunie skolotāji turpinās saņemt atbalstu un papildināt zināšanas Iespējamās misijas mācībās.


Pieteikšanās norisinās tiešsaistē www.macitspeks.lv, aizpildot anketu. Interesenti aicināti neatlikt vairākas stundas ilgo pieteikšanos uz pēdējo brīdi. Jo ātrāk pieteikums iesniegts, jo ātrāk tiek uzsākta atlase.


"Ja gribam, lai bērni izaug par pārliecinātām un radošām personībām, tādiem jābūt arī viņu skolotājiem," pārliecināts ir Kārlis Kravis, nodibinājuma "Iespējamā misija" direktors. "Ceram ieraudzīt vēl lielāku aktivitāti eksakto un humanitāro jomu speciālistu vidū, saņemot pieteikumus arī no programmētājiem, statistiķiem, tulkiem, grāmatvežiem, pētniekiem, vēsturniekiem un citu jomu pārstāvjiem," papildina projekta pārstāvis, atgādinot, ka pieteikties var gan nesen studijas beigušie jaunie speciālisti, gan dažādu jomu profesionāļi jebkādā vecumā


"Diemžēl nesenās pārmaiņas darba tirgū saistībā ar ārkārtas situāciju valstī daudzus kvalificētus speciālistus atstājušas bez darba – iespējams, šis projekts būs pagrieziens daudziem profesionāļiem, lai attīstītu sevi jaunā virzienā," rezumē K. Kravis.


Plānots, ka jau šogad 100 dažādu profesiju pārstāvji – topošie skolotāji – uzsāks dalību projektā, gadu studējot izvēlētajā augstskolā 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā "Skolotājs" un paralēli strādājot skolās kā mācību priekšmetu skolotāji, savukārt otrajā gadā mācības turpināsies"Iespējamās misijas" vadībā. Projekta dalībnieki saņems skolotāja darba algu un stipendiju studijām,kā arī atbalstu savai profesionālajai izaugsmei.


Par projektu "Mācītspēks"


Jauno skolotāju izglītības projekta Mācītspēks mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projekta "Mācītspēks" ietvarostiks sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.


Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums "Iespējamā misija", to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts "Mācītspēks" tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 "Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena" Izglītība, pedagoģija un sports" studiju programmas" ietvaros.


"Iespējamās misijas" absolvents Igors Grigorjevs ir Ogres 1. vidusskolas direktors, kurš vada skolu ar vairāk nekā 1200 bērniem un 100 skolotājiem. Iepriekš Igors ir vadījis Zaķumuižas pamatskolu, bijis Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles ārštata padomnieks, kā arī izstrādājis izglītības stratēģijas veirākām Latvijas pašvaldībām.


75% IM absolventi pēc programmas turpina darbu izglītībā kā skolu vadītāji, direktoru vietnieki, metodiķi, izglītības satura un politikas veidotāji, skolotāji un uzņēmēji.


Dana Kristiāna Skrupska, Nodibinājuma "Iespējamā misija" projekta "Mācītspēks" dalībnieku piesaistes projektu vadītāja 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46796

15. maijā, 13:58, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

LATVIJAS SKOLU REITINGS 2019 • 15. maijā, 17:05
47 J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola 5,23 48 Rīgas Ķengaraga vidusskola 5 49 Ogres 1. vidusskola 4,86 50 Daugavpils 9. vidusskola 4,63 51

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet