Atgriezties pie raksta

Ogres teātrī top virtuāli Andrusa Kivirehka monologu lasījumi Foto

Ogres teātrī režisora Jāņa Kaijaka vadībā notiek darbs pie virtuāla jauniestudējuma "Seši par naudu", kas būs veidots kā sešu igauņu mūsdienu rakstnieka Andrusa Kivirehka monologu video lasījums.


 

Lasījumu centrā ir seši dažādi cilvēki, kuri katrs runā par savām problēmām, pārstāv atšķirīgas intereses un dzīves pieredzi, taču vienojošā tēma šajos monologos ir nauda. Jauniestudējums reflektēs par naudas nozīmi mūsu dzīvē un par tām īpašībām, ko nauda atklāj katra cilvēka dabā.


"Patlaban daudz tiek runāts par to, kā mainīsies pasaule, kad krīze beigsies, un kā mainīsimies mēs paši. Vai būsim pārvērtējuši savu līdzšinējo vērtību sistēmu, kura vienmēr ir dzinusi mūs šajā skrējienā pēc varas, slavas un naudas?" izrādes aktualitāti komentē režisors Jānis Kaijaks. "Kivirehka darbos nopietnība akrobātiski un izaicinoši satiekas ar ironiju, satīru un absurdu. Viņa seši monologi it kā no mozaīkas gabaliņiem saliek kopā mūsu sabiedrības spoguli. Ko mēs tajā varam ieraudzīt?" 


Lomās: Guntars Arājs, Kalvis Kravalis, Margarita Lutere, Linda Plaude, Maija Vilima, Pēteris Zilberts.


Izrādes radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, video un montāža – Krišjānis Kārlis Kupčs, radošā direktore – Ieva Rodiņa. 


Virtuālie lasījumi Ogres teātra Youtube kontā būs pieejami no 29. līdz 31. maijam. Teātris skatītājiem jauniestudējumu piedāvās noskatīties bez maksas, aicinot veikt ziedojumu Ogres teātra radošās darbības atbalstam.


Pandēmijas laikā Ogres teātra aktieri skatītājiem piedāvājuši arī tematiskus dzejas lasījumus. Sešas pirmās lasījumu sērijas vienkopus klausāmas teātra Facebook lapā: https://www.facebook.com/watch/Ogresteatris/218742659398438/


Jauniestudējuma tīzeris: https://failiem.lv/u/529ztj6u


Ogres teātra aktualitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos: Facebook.com/Ogresteatris/, Instagram.com/Ogresteatris.lv, kā arī mājaslapā: http://www.ogresteatris.lv./

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46893

20. maijā, 08:37, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet