Atgriezties pie raksta

Izglītības iestādes gatavojas mācību gada nobeigumam

21. maijā, iknedēļas videokonferencē Ogres novada skolu direktori, pašvaldības vadība un izglītības pārvaldes speciālisti pārrunāja aktuālos jautājumus attālinātajā mācību procesā.

Mācību gads tuvojas noslēgumam, un, kā norāda skolu direktori, skolēniem un skolotājiem šis ir saspringts laika posms, jo daudzi skolēni aktīvi kārto iekrājušos parādus, lai mācību priekšmetos varētu uzlabot vērtējumus. Priecē fakts, ka sasparojušies ir arī tādi skolēni, kas līdz šim uzdotos darbus neiesniedza. 


Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktajam 9. klasēm pēdējā mācību diena ir 29. maijs un mācību gada beigu datums 12. jūnijs. 12. klasēm – 15. maijs ir pēdējā mācību diena, 7. jūlijs – mācību gada beigu datums. Pārējām klasēm (mācības attālināti) – 29. maijs pēdējā mācību diena un mācību gada beigu datums. Ogres sākumskolas direktore Māra Banka informēja, ka sākumskolā vērtējumi tiks izlikti jau 22. maijā, bet pēdējā maija nedēļa būs projektu nedēļa par tēmu" Divi mēneši #paliecmājās2020"


Visās novada izglītības iestādēs ir izstrādāta kārtība, kādā tiek organizēts mācību darbs un konsultācijas, tai skaitā liecību izsniegšana, grāmatu nodošana, klātienes konsultācijas. Informācija skolēniem un vecākiem ir izsūtīta elektroniski ar e-klases starpniecību. 


Jau šobrīd, ievērojot distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, vidusskolās notiek klātienes konsultācijas 12. klašu skolēniem, kuri gatavojas valsts pārbaudījumiem. Konsultācijas zināšanu uzlabošanai un sagatavošanai nākošam izglītības posmam tiek piedāvātas arī 9. klašu skolēniem. 


Direktori atzīmē, ka var just skolēnu prieku nākt uz skolu, jo attālināto mācību laikā pietrūkst tiešās komunikācijas gan ar skolotājiem, gan ar klases biedriem. Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zinkeviča informēja, ka skolā attālināti tika organizēta Pēdējais zvana diena, kas bija ļoti emocionāls pasākums. 


Tā kā atbilstoši valdības rīkojumam pašlaik ir atļauti pasākumi līdz 25 cilvēkiem, 9. un 12. klašu skolēniem izlaidumi tiek plānoti skolas pagalmos. Tajos piedalīsies tikai skolēni un daži skolas administrācijas pārstāvji. Pilsētas skolās katrai klasei paredzēts izlaidums atbilstoši grafikam, taču skolu vadība gaida valdības lēmumu par ierobežojumiem pēc 9. jūnija. 


Jāpiebilst, ka pašvaldības mājaslapā ir pieejama informācija par skolēnu sadalījumu 1. klasēs pilsētas skolās – Ogres 1. vidusskolā, Ogres sākumskolā un Jaunogres vidusskolā. Savukārt attiecīgo skolu mājaslapās atrodama informācija par pieteikšanās un dokumentu iesniegšanas kārtību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/46924

2020. gada 23. maijā, 10:42, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet