Atgriezties pie raksta

Vokālā studija "Svilpastes" apliecina mīlestību pret dziesmu arī ārkārtējās situācijas apstākļos

Ja sākotnēji šķita, ka Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes laikā, kad tika atcelti amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi un koncerti, iestāsies ilgstošs klusuma periods gan dalībniekiem, gan skatītājiem, īsti dziesmas mīļotāji tam nepadevās. Viņu vidū arī Ogres novada Kultūras centra (ONKC) vokālā studija "Svilpastes", kas sagādāja sava talanta cienītājiem ne vienu vien pārsteigumu.

"Svilpastes" nolēma doties pie klausītājiem ar video starpniecību. "Lai dziedātāji varētu radoši izpausties, uz Lieldienām organizējām virtuālo koncertu," stāsta vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja  Ilze Miezere. "Pēc tam radās Mātes dienai  veltīts video, bet mācību gada noslēgumā jau sagatavojām video klipu "Muzikāls ceļojums pa Ogri", kas ir sava veida reklāma mūsu pilsētai. Vēl mums padomā Līgo svētkiem veltīts video, ko filmēsim Ogres salā vai kādā ziedošā pļavā. Gaidām uzziedam vasaras puķes…"


Īpašu skatītāju atzinību izpelnījās "Muzikālais ceļojums pa Ogri". Grupas "ABBA" dziesmas "Mamma Mia" pavadījumā, skatītāji kopā ar "Svilpastēm" varēja izstaigāties pa pilsētas centra skvēru, Loka tiltu, laipu, Ogres upes promenādi un atgriezties pie vokālās studijas "Svilpastes" mājvietas – Ogres novada Kultūras centra. Tikai daži skatītāju vērtējumi: "Loti skaisti! Lieliski! Šis gan ir patiešām gaumīgs video!"


Lai saņemtu šādus komplimentus, jāiegulda liels un pamatīgs darbs. Kā atklāj I.Miezere, dažas video minūtes top vairāku nedēļu laikā.


"Nenovērtējami ir mani tehniskie palīgi – video mākslinieks Ansis Imaks un skaņu mākslinieks Sandis Grauzs. Tas ir milzīgs Ogres novada Kultūras centra atbalsts, kas ļauj mums radoši izpausties," norāda I.Miezere.


ONKC  Tehniskā nodrošinājuma daļas vadītāja Anša Imaka, kura pārraudzībā ir skaņas un gaismas nodrošināšana kultūras centra pasākumos, viena no radošajām izpausmēm ir arī video klipu veidošana.


""Svilpastēm" bija idejas, es filmēju, montēju. Pirmo video uz Lieldienām veidojām no tā video materiāla, ko bija mājās filmējuši paši bērni vai vecāki. Abu pārējo video klipu filmēšanā dziedātāji piedalījās ārpus mājām. Lai varētu ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus, Māmiņdienai veltītajā video bērnus filmējām pa vienam, paši valkājot sejas maskas. Arī video klipa par Ogri filmēšana notika līdzīgi,"  radošā procesa norisi atklāj A.Imaks.


I.Miezere pateicas arī vecākiem par viņu atbalstu radošo projektu īstenošanā: "Mūsu vecāki ir miljons! Vokālajai studijai "Svilpastes" ir desmit dažāda vecuma grupas. Lieldienu video koncertā varēja piedalīties ikviens, kurš to vēlējās. Tas ir liels vecāku ieguldījums, jo mazie bērni nevar paši nofilmēt savu uzstāšanos. Vecāki veda bērnus arī uz filmēšanām, jo "Svilpastēs" nedzied tikai ogrēnieši. Ņemot vērā, ka nedrīkst pulcēties, vecāki sēdēja mašīnās un pacietīgi gaidīja."


Par izveidotajiem video klipiem ir gandarījums gan dziedātājiem, gan to veidotājiem. "Dziedātājiem bija iespēja sevi parādīt. Citādi visiem amatierkolektīviem darbs apstājas, nav koncertu, sezonas noslēguma. Ieraksts ir arī paliekoša vērtība," uzsver A.Imaks.


Sajūsmu par paveikto neslēpj arī I.Miezere: "Bērni un jaunieši ir ļoti laimīgi, jo viņi ir izslāpuši pēc dziedāšanas. Man arī ir liels prieks. Divus mēnešus nebijām kopā dziedājuši, bet daudzajos darba gados paveiktas nekur nepazūd. Var atnākt un izdarīt. Gandarījums, protams, ir milzīgs."


Vokālā studija "Svilpastes" un viņu radošā komanda jau gatavojas nākamā video klipa uzņemšanai. Atbildi, kāpēc laikā, kurā dziedātāji, kolektīva vadītāja un horeogrāfe varētu atpūsties un dīki gaidīt rudenī atsākamies mēģinājumus, visi kopā rod jaunas idejas, lai apliecināt sevi un iepriecinātu citus, var atrast vokālās studijas "Svilpastes" Māmiņdienas video koncertam izvēlētajā grupu "Instrumenti" un "Prāta Vētra" kopīgi radītajās dziesmā ar dzejnieka Māra Melgalva vārdiem:


"Te Saule aust, te viņa riet,
Uz kuru pusi doties?
Mums vēl ir dziesma jānodzied,
Mums labāk netaisnoties."


Vokālās studijas "Svilpastes" video klipus var noskatīties Ogres novada Kultūras centra Facebook lapā un citu sociālo tīklu vietnēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47014

5. jūnijā, 09:57, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet