Atgriezties pie raksta

Ogres teātra atjaunotajam iestudējumam "Skroderdienas Silmačos" desmit gadu jubileja Foto

Sagaidot Līgo svētkus, Ogres teātris aicināja skatītājus uz divām iestudējuma "Skroderdienas Silmačos" brīvdabas izrādēm Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Vasaras dārzā.

Ogres teātra izrādei "Skroderdienas Silmačos" šogad aprit 10 gadu kopš pirmizrādes. "Šī gada 22.jūnijā Silmaču ļaudis ar skatītājiem tikās jau 21.reizi," zina teikt Ogres teātra prezidente Lauma Straume. "Pirmizrāde notika tepat pļaviņā aiz Ogres novada Kultūras centra. Desmit gadu laikā esam izbraukājuši Latviju no viena gala līdz otram. Ja pa vidu kaut kur aizķērāmies, tad tā bija Ogre. Mūsu teātrim ir tradīcija katru gadu spēlēt "Skroderdienas Silmačos" kādā no Ogres novada pagastiem."


Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" skatuves mūžs, kopš tās pirmiestudējuma 1902.gadā Rīgas Latviešu biedrības teātrī, tuvojas 120 gadu jubilejai, un tā vēl aizvien pieprasīta un tautā iemīļota izrāde, bez kuras nav iedomājami nevieni Līgo svētki.


Pēc Ogres teātra izrādes 22.jūnijā ONKC direktores pienākumu izpildītāja Elīna Aupe sveica Ogres teātra kolektīvu ar šo nozīmīgo notikumu un pasniedza Paldies rakstus par radošo ieguldījumu aktieriem, kuri šajā izrādē ir spēlējuši desmit gadus. Tie ir: Astra Kolberga, Guntis Kolbergs, Guntars Arājs, Edijs Čibels, Juris Gasparovičs, Evija Majore, Anita Saukane, Signe Stabinge, Margarita Lutere, Lauma Straume, Kalvis Kravalis. 


Ogres teātra aktrise Astra Kolberga šajā pirms desmit gadiem atjaunotajā iestudējumā vienmēr spēlējusi Antonijas lomu. Jāpiebilst, ka "Skroderdienas Silmačos" bijušas Ogres teātra (tolaik Ogres Tautas teātra) repertuārā arī laikā no 1987. līdz 1997.gadam. Iepriekšējā iestudējumā Astrai Kolbergai bija uzticēta Auces loma. Jaunajā iestudējumā mainījušies Alekša lomas tēlotāji, bet Antonija un Dūdars palikuši tie paši.


"Man ļoti patīk šī loma. Antonijai jāmīl abi – Aleksis un Dūdars - un grūti izšķirties, bet Antonijas lielā mīlestība tomēr ir Dūdars. Šī izrāde ir ar laimīgām beigām. Arī manai varonei Antonijai," atzīst A.Kolberga. "Katru gadu mēs gaidām, kad varēsim spēlēt "Skroderdienas Silmačos". Tas visiem aktieriem ir kā saldais ēdiens."


Savukārt iepriekšējā iestudējumā Antonijas, kā arī Elīnas lomu spēlējusi Lauma Straume, kura šos desmit gadus bijusi kolorītā un atraktīvā Bebene. "Es vēl gaidu Ieviņas lomu, kas man gājusi secen," jokojot piebilst pieredzējusī aktrise. "Tad manā skatuviskajā biogrāfijā būtu visas "Skroderdienu Silmačos" sieviešu lomas, kuras es vēlētos nospēlēt."


Kopumā Ogres teātrī ir 11 aktieri, kuri visus desmit gadus bijuši saistīti ar šo iestudējumu. "Mainījušās lomas, bet viņi visu šo laiku spēlējuši šajā izrādē," norāda Ogres teātra radošā direktore Ieva Rodiņa. "Varbūt, ka arī nākamajā gadā pamainīsies sastāvs, bet "Skroderdienas Silmačos" spēlēsim vēl vismaz  desmit gadus."


Ogres novada Kultūras centra Paldies raksts arī režisoram Jānim Kaijakam, kurš atjaunoja šo izrādi Ogres teātra repertuārā un veiksmīgi aizvadījis to līdz desmit gadu jubilejai. Režisoram tika likts galvā arī tradicionālais Jāņu vainags. 


J.Kaijaks pateicās Ogres novada Kultūras centram par darba novērtējumu, aktieriem, teātra labajam gariņam Inārai Klintsonei, kā arī skatītājiem par iespēju būt kopā pēc vairāku mēnešu pārtraukuma: "Mēs ļoti gaidījām šo tikšanos. Ceru, ka jūs arī, un jums šis vakars bija jauks. Jaukus Līgo svētkus un uz tikšanos nākamajā sezonā!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47170

23. jūnijā, 11:12, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ho ho hooo • 29. jūnijā, 11:53
visādi seni joki laikam bija.
Skats no malas • 25. jūnijā, 07:45
Tiešām izrāde bija baudāma!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet