Atgriezties pie raksta

Durvis ver Ogres Baltā skola

Pašā Ogres sirdī, Brīvības ielā 30, durvis 2020./2021.mācību gadam ver jauna privātā skola-"Ogres Baltā skola".

Skolu ir dibinājušas vairākas ģimenes, kuras vēlas radīt iespēju Ogres novada bērniem mācīties atbilstoši Valdorfpedagoģijas pieejai un latviskām tradīcijām. Valdorfpedagoģijā bērnam dod iespēju attīstīt gribu, jūtas un domāšanu. Attīstība notiek harmoniski, augšanas un mācīšanās procesā bērnu vērojot un atbalstot. Skola top un aug kopā ar bērnu. Jaunajā mācību gadā Ogres Baltā skola uzņem bērnus vecumā no 2 līdz 6 gadiem, viņi augs un mācīsies kopā ar pieredzējušām Valdorfpedagoģijas pirmsskolas skolotājām. 


Baltajā skolā dienas ritms vijās rotaļājoties, dziedot, zīmējot, veidojot, aužot, izspēlējot pirkstiņrotaļas, apļa rotaļas un tas notiek bērnam draudzīgā vidē, kura veidota no dabas materiāliem - koka, klūgām, audumiem un dzijas. Bērni dienu pavada, ieklausoties dabas ritmos, pasaulē un sevī. Bērns kā individualitāte, kas veido savu mazo pasauli ap sevi, iegūst jaunus draugus, apgūst dziesmas, kas veido dienas ritmu, mācās būt atbildīgs par telpu sev apkārt. Mācības notiek saskaņā ar bērna dabisko attīstību drošā, elpojošā vidē. 


Ogres Baltajā skolā var mācīties arī pieaugušie - skola rīko izglītojošus pasākumus pedagogiem un ģimenēm, pavasarī notika rotaļlietu gatavošanas darbnīcas bērniem un vecākiem, pedagogi no dažādām Latvijas skolām pulcējās uz skolotāju kursiem Valdorfpedagoģijā. Uz skolas pasākumiem mīļi gaidām visus, kuri vēlas mācīties un attīstīties. 


Ogres Baltās skolas dibinātājs ir SIA "Pietura ģimenei", kas ir ieguvusi sociālā uzņēmuma statusu un uzņemta Ogres Biznesa inkubatorā, kur saņem atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, kā arī no valsts budžeta līdzekļiem. 


Vairāk informācijas: info@baltaskola.lv, 20554010

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47223

2. jūlijā, 12:20, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet