Atgriezties pie raksta

Māmiņas ar bērniem pērļo latviskās rokassprādzes

28. jūnijā Ogres novada Kultūras centrā biedrība Saules raksts organizēja latvisko rokassprādžu pērļošanas darbnīcu, kurā 19 māmiņas ar lielākiem un mazākiem bērniem pērļoja latviskās rokassprādzes.

Visas dalībnieces ar vienotu un tajā pat laikā dažādu motivāciju rokdarbu veidošanas interešu grupas "Delekselja" meistares Svetlanas Rājevas vadībā rūpīgi apguva aušanas un pērļošanas pamatus. 


Pērļošanas darbnīcas dalībnieces bija ļoti priecīgas par šādu iespēju, atzīmējot, ka tas ir lielisks veids, kā radoši darboties un pavadīt kopā laiku. "Kopā būšana un prieks par paveikto ir neatsverams," stāsta dalībniece Linda Graudiņa-Maderniece.


Dalībnieču motivācija piedalīties šāda veida darbnīcā ir katrai ir sava. "Vēlos pievērst savu meitu uzmanību rokdarbu darināšanai, lietderīgi pavadot brīvo laiku un iegūstot zināšanas," stāsta dalībniece Diāna Bartušauska. Savukārt Zanda Vanaga min: "Vai meitenēm kādreiz var rotu būt par daudz? Tā bija iespēja pa pērlītei vien ievīt rakstu zīmes, izveidojot vēstījumu - sev vai kādam citam! Varbūt aizsardzībai, varbūt veiksmei? Rota ar stāstu!" Organizatoriem un darbnīcas vadītājai pateicas arī Kristīne Ertmane: "Tā bija iespēja piepildīt savu sirds vēlmi. Iespējams, visi tuvākie jubilāri tiks apdāvināti ar šāda veida rokassprādzēm." 


Darbnīcas ietvaros tapa rokassprādzes gan ar zalkša, gan jumja, gan saules zīmēm. Meitenes izvēlējās rotā iekļaut Laimas slotiņu aizsardzībai un paņemt arī Māras spēku. Ātrākās rokdarbnieces ar rokassprādzi varēja rotāties jau pēc 2,5 stundām, bet citām tas prasīja pat 4 stundas.


Biedrības "Saules raksts" valdes locekle un darbnīcas organizētāja Maija Kolberga stāsta, ka rokassprādžu pērļošana bija lielisks koncentrēšanās, precizitātes treniņš un nenoliedzami  pacietības pārbaude. "Bērnam, kurš nepārtraukti ir kustībā - lec, skrien, dejo, bija sevi ļoti jāmotivē pabeigt rokassprādzi." 


Latvisko rokassprādžu pērļošanas darbnīca tika organizēta Ogres novada domes projektu konkursa "Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!" projekta "Par stiprām ģimenēm un latviešu tradīcijām!" ietvaros. 


 Informāciju sagatavoja biedrība "Saules raksts"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47257

5. jūlijā, 14:31, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet